DIY Fashion hacks

Modna biżuteria z koralików. Zrób ją sama!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
PARIS, FRANCE - JULY 02: Alba Garavito Torre wears blue and silver beaded pearl necklaces, a white tank top, a pearl bracelet, a blue floral print fringed Spanish Manila shawl turned into skirt from Room 717, on July 02, 2021 in Paris, France. (Photo by Edward Berthelot/Getty Images)

Biżuteria z koralików stała się wielkim hitem tego lata. Trend, który był bardzo modny w roku 2000 powrócił do łask. Wszystkie it girls i influencerki z Instagrama pozują w kolorowych naszyjnikach, bransoletkach, a nawet pierścionkach zrobionych z koralików.

Biżuterię z koralików możesz nosić samą, w komplecie lub z inną biżuterią, łącząc różne style. Jeśli chcemy uzyskać dziewczęcy look, bardzo w stylu lat 2000, najlepiej postawić na koralikowy total look. Taką biżuterię można także połączyć z perłami, muszlami, złotem czy srebrem, aby stworzyć idealny i bardzo modny w sezonie letnim zestaw do pracy, na plażę czy na randkę.

Modna biżuteria z koralików to hit lata 2021

Biżuteria z koralików stała się bardzo modna tego lata, głównie za sprawą Instagrama. To właśnie tam influencerki chętnie wybierały do swoich stylizacji kolorową biżuterię z koralików. Trend szybko podchwyciły znane sieciówki, które wprowadziły do swojego asortymentu na sezon wiosna-lato kolorową biżuterię w wersji gotowej lub do it yourself. Zrobienie modnej bransoletki czy naszyjnika jest naprawdę proste, a efekty powalające.

Jak zrobić biżuterię z koralików?

Biżuteria z koralików stała się tak popularna, że z łatwością znajdziemy przeróżne zestawy z gotowymi elementami. Można także stworzyć bransoletkę samemu z wykorzystaniem koralików, na których szczególnie nam zależy. Co będzie potrzebne do zrobienia takiej biżuterii?

  • Wybrane koraliki
  • Klej Hasulith lub UHU uniwersalny
  • Gumka silikonowa
  • Nożyczki

Przygotowanie:

Na kawałek gumki, nieco dłuższy niż obwód nadgarstka, żeby łatwo wiązało się supełki, nawlekamy odpowiednią ilość koralików, następnie wiążemy supełek. Jedną końcówkę gumki przeciągamy przez koralik. Na supełek dajemy odrobinę kleju i delikatnie wsuwamy supełek w koralik ciągnąc za koniec, który przełożyliśmy przez koralik. Najlepiej robić to spokojnie, żeby nic się nie rozwiązało. Jeśli koralik pobrudził się od kleju, to nic strasznego, można z łatwością to usunąć, nie niszcząc go. Ukrywanie supełków wychodzi najlepiej, jeśli koralik jest duży – ok. 3,5 – 6 mm. Przy tych mniejszych jest to trudniejsze, ale osiągalne, potrzeba jedynie większej wprawy. Odcinamy nadmiar gumki. Można założyć chwościk, zawieszkę lub zostawić bransoletkę bez dodatków. W taki sam sposób można wykonać pierścionek z koralików. Patrzymy wtedy jedynie na obwód palca.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć