Domowa strefa

Jak urządzić jadalnię według trendów 2021?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Fot. Thorn Yang/Pexels.com

Śniadania, obiady, kolacje – w jadalni spędzamy sporo czasu. Wiele rodzin uważa wspólne spożywanie posiłków za najważniejszą część dnia. Dlatego ważne jest, by urządzić to miejsce tak, by było wyjątkowe i stylowo urządzone. 

Bardzo często rodziny celebrują wspólne posiłki. I słusznie, ponieważ  są to chwile, kiedy wszyscy spotykają się przy stole i rozmawiają. Dlatego warto zadbać o wystrój jadalni, aby była modnie i praktycznie urządzona – tak, by każdy czuł się w niej dobrze.

Jadalnia – modne elementy i dodatki 

Surowy styl skandynawski wciąż jest modny, jednak projektanci wnętrz zachęcają, by wprowadzić do jadalni nieco przytulności. Można to osiągnąć dzięki kolorowym dodatkom. W tym roku dominować będą więc bursztynowe wazony, żółte dywany, kanarkowe obicia i poduszki oraz musztardowe zasłony. Na czasie będą także dodatki w odcieniu fuksji i purpury. Miłośnicy delikatniejszych barw mogą postawić na błękit. 

W nadchodzącym roku w jadalniach dominować będzie surowe drewno. Warto łączyć skandynawską prostotę i harmonią prosto z Japonii. Modne będą więc minimalistyczne i naturalne rozwiązania w postaci bambusowych wyrobów – np. osłonek na doniczki, przez wiklinowe krzesła, po drzewka bonsai.  

Kluczowy w jadalni jest oczywiście stół. Musi być dopasowany do pozostałych elementów. Najpopularniejszy jest ten wykonany z drewna bukowego oraz dębowego. Dobrym rozwiązaniem jest stół rozkładany – blat można rozłożyć, jeśli będziemy mieli gości i do posiłku zasiądzie więcej osób niż zazwyczaj.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć