Domowa strefa

Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
foto: ID 829264/Pixabay

Nowoczesne salony są nie tylko modne, ale przede wszystkim eleganckie, stylowe i funkcjonalne. Co więcej, dzięki minimalistycznym meblom oraz dodatkom, we wnętrzu zawsze panuje ład, porządek i spokój. Jak zatem zaaranżować salon?

Styl nowoczesny stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Nic w tym dziwnego, w końcu wiele osób ma dość wnętrz przeładowanych licznymi dodatkami i bibelotami, które nieustannie zbierają kurz. Ale praktyczność to nie jedyna cecha nowoczesnego stylu – jest też bardzo elegancki i stylowy. Dowiedz się, jak w kilku prostych krokach wprowadzić go u siebie.

1. Funkcjonalne meble

Aby urządzić salon w stylu nowoczesnym postaw na meble, które są ci faktycznie niezbędne do codziennego funkcjonowania. Doceń zwłaszcza te, które pełnią kilka funkcji np. narożnik z funkcją spania czy rozkładaną ławę, która wnet powiększy swój blat. Dzięki przemyślanym zakupom twoje wnętrze stanie się praktyczną, wygodną w użytkowaniu, przestrzenią.

2. Prosty design

Styl nowoczesny to minimalizm w kwestii designu i liczby elementów wyposażenia. Postaw zatem na geometryczne szafki RTV, komody czy sofy. Wybierz przy tym takie meble, które nie posiadają zbytecznych detali, a jedynie proste i minimalistyczne powierzchnie.

3. Dodatki

Dekoracjami są przede wszystkim meble i dodatki użytkowe, takie jak designerska lampa, eleganckie zasłony czy wyszukany dywan. Te powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów i surowców, dzięki czemu staną się wyjątkową ozdobą wnętrza. Jeśli chodzi o inne dodatki, przede wszystkim staraj się dobierać je mądrze. Lepiej wybrać jeden designerski wazon i obraz, niż kilkanaście mniej wyszukanych.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć