Domowa strefa

Stół w małym mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
foto: Terje Sollie/Pexels

Małe blokowe mieszkania stanowią spore wyzwanie aranżacyjne nawet dla projektantów wnętrz. Jeśli jednak dobrze zaplanujesz przestrzeń stworzysz funkcjonalne wnętrze, w którym będziesz miała wszystko na wyciągnięcie ręki. Jak zatem zgrabnie wprowadzić do małego mieszkania stół? Podpowiadamy!

Wiele osób dysponujących niewielkim metrażem nie chce wprowadzać do pomieszczenia stołu. Obawy wydają się zasadne, bowiem mebel mógłby zagracić przestrzeń lub po prostu utrudnić swobodne korzystanie z salonu czy kuchni. Z drugiej strony, miło jest wygodnie zjeść czy przyjąć gości przy pełnowymiarowym blacie. Jak zatem osiągnąć kompromis?

Rozkładana ława – sposób na praktyczne wnętrze

Ławy przywołują na myśl mieszkania z PRL-u. To właśnie wtedy meble te królowały na salonach. Wystarczyło pokręcić korbką, aby nieco unieść blat do odpowiedniej wysokości; następnie, za sprawą specjalnego mechanizmu, można ją było rozłożyć i stworzyć pełnowymiarowy stół. Dziś owe ławy wracają do łask, choć oczywiście ich modele wyraźnie różnią się od swoich poprzedników. To nowoczesne i funkcjonalne meble obdarzone niezwykłym designem. Dzięki nim możesz mieć stół, przy którym wygodnie spożyjesz posiłek czy przyjmiesz większą liczbę gości. Co więcej, na co dzień nie zajmują wiele miejsca i z powodzeniem pełnią funkcję stylowej ławy.

Rozkładany blat – funkcjonalny mebel w kuchni

Jeżeli brakuje ci blatu, przy którym mogłabyś wygodnie zjeść śniadanie, a jednocześnie nie pomieścisz w swojej kuchni dodatkowego mebla, warto postawić na rozkładany blat. Możesz go rozkładać do posiłków i chować, gdy nie jest potrzebny. To rozwiązanie może sprawdzić się nawet w salonie, i być wykorzystywane nie tylko jako stolik do jedzenia, ale również miejsce do pracy.

źródło: kokopelia.pl

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć