Moda i trendy Stylizacje

Jak mężczyzna powinien ubrać się na ślub?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wyjątkowa okoliczność, jaką jest ślub, wymaga formalnego stroju, który podkreśli rangę wydarzenia. Przeczytaj, jak powinien się prezentować Pan Młody w tym ważnym dniu.

Garnitur ślubny 

Ślub to wesele, które wymaga formalnego ubioru. Panowie najczęściej wybierają klasyczny garnitur ślubny szyty na miarę, który wygląda odświętnie i jest idealnie dopasowany do sylwetki. Garnitur powinien prezentować się z klasą zarówno w kościele, jak i zapewniać komfort i swobodę ruchu podczas zabawy. Możesz wybrać uniwersalny czarny lub granatowy garnitur, który ze zmienionymi dodatkami będzie funkcjonalny także na spotkaniach biznesowych i innych uroczystości. Zadbaj o to, aby garnitur był uszyty z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posłuży Ci przez długi czas. 

Garnitur trzyczęściowy 

Dobrym wyborem na ślub jest również bardziej wytworny garnitur trzyczęściowy z kamizelką, który, według zasad savoir-vivre’u, pozwala na zdjęcie marynarki w dowolnym momencie zabawy. Klasyczna kamizelka może zostać później wykorzystana także podczas innych formalnych spotkań i uroczystości.

Smoking

Smoking sprawdzi się podczas ślubów odbywających się późnym popołudniem lub w godzinach wieczornych. Ten typ stroju jest mniej uniwersalny od garnituru, ale jest bardzo wizytowy i wspaniale podkreśla uroczysty charakter uroczystości. Należy do niego dobrać dodatki w postaci muszki, pasa smokingowego, butów o odpowiednim stopniu formalności (np. oksfordy albo wizytowe pantofle) oraz koszuli na spinki. Alternatywę dla smokingu lub garnituru może stanowić również elegancki żakiet lub frak, pod warunkiem, że uroczystość rozpoczyna się przed godziną osiemnastą. 

Obuwie ślubne 

Nie należy zapomnieć także o istotnym aspekcie męskiego stroju ślubnego, jakim jest właściwe obuwie. Buty ślubne powinny być wygodne i prezentować się z klasą – w przeciwnym razie zniszczą końcowy efekt stylizacji. Warto pamiętać o tym, że klasyczne i minimalistyczne obuwie męskie prezentuje się w sposób najbardziej formalny. Bezpiecznym rozwiązaniem na ślub będą czarne, skórzane oksfordy, jakie można dostać na patine.pl, najlepiej model matowy i bez nadmiaru przeszyć. Szeroki wybór klasycznych modeli, takich jak oksfordy, derby, brogsy i lakierki znajdziesz także na: https://giacomo.pl/buty-slubne.html

Zdj. główne: Євгенія Височина/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć