Domowa strefa

Trendy

Jakie kolory będą modne w 2021?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
foto: Huseyn Kamaladdin/Pexels

W tym roku, ze względu na pandemię i uciążliwy lockdown, ludzie zaczęli doceniać naturę i możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Rok 2021 będzie urzeczywistnieniem tych pragnień i wprowadzi je na salony. Jakie kolory będą dominować w tym czasie?

Pandemia COVID sprawiła, że ludzie chcą otaczać się naturą. Dlatego wszechobecne są: drewno, kamień, len czy wełna, które wprowadzają spokój i harmonię do wnętrz. Co więcej, rezygnuje się z plastikowych ozdób, które obecnie kojarzone są z kiczem i tandetą. A co z kolorami?

1. Kolory kwiatów

Chłodny fiolet, zgaszone bordo czy delikatne odcienie różu. To kolory, które nawiązują do letniej palety kolorystycznej kwiatów. Barwy te wprowadzą do pomieszczenia spokój i harmonię, dlatego doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, jak i sypialni.

2.  Popielate odcienie

Zgaszony żółty, oliwkowy czy brązowy. Taka paleta kolorystyczna lawiruje wokół naturalnej kolorystyki ziemi. Dzięki niej pomieszczenia stają się oazą spokoju, a także świetnie komponują się z naturalnymi dodatkami wykonanymi z lnu, gliny czy kamienia.

3. Pistacja

W 2021 roku wiele wnętrz zdominuje pistacjowy, i to dosłownie. Będzie on bowiem występować w całym pomieszczeniu, czasem w różnych odcieniach, tak, aby wprowadzić urozmaicenie i zaakcentować poszczególne strefy. Warto jednak połączyć pistacjowy z szarościami i drewnianymi panelami lub parkietem.

4.  Musztardowy

To kolejny kolor, który podbije salony w 2021 roku. Choć jest to kolor trudny aranżacyjnie, wprowadza do wnętrz nieco ożywienia. Doskonale odnajduje się w stylizacjach vintage, zawsze warto połączyć go także z brązem lub granatem.

5. Zieleń

Głęboka zieleń cieszy się popularnością już od kilku sezonów. Dodaje ona elegancji i koi nerwy. Świetnie sprawdza się zarówno w salonie, jak i sypialni, kuchni czy łazience.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć