Styl życia

Stylizacje

Cruella z Emmą Stone to kopalnia modowych inspiracji!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Fot. Materiały prasowe Disney

Słynna Cruella de Mon to niekwestionowana ikona stylu. Swój oryginalny wygląd zawdzięcza dwukolorowym, czarno-białym włosom oraz wyróżniającym się kreacjom. Już od maja w kinach możemy oglądać ekranizacje Disney’a pt. „Cruella”, z Emmą Stone w roli głównej.

Film to istna kopalnia modowych inspiracji, które z łatwością możemy wkomponować do naszego stylu. Choć kreacje stworzone przez dwukrotną laureatkę Oscara, kostiumografkę Jenny Beavan są bardzo ekstrawagancie i raczej nie na co dzień, to każda z nas może wpleść styl Cruelli do swojej szafy. Wystarczy zainspirować się chociażby paletą kolorystyczną Cruelli, która składa się głownie z czterech kolorów: czerń, biel, szarość i czerwień. Printy, które krzyczą Cruella to oczywiście cętki i paski.

Co znajdziemy w szafie Cruelli?

W filmie Cruella pokazuję się w 47 kreacjach. Wszystkie są spektakularne i bardzo w stylu Cruelli. Inspiracją Jenny Beavan był styl grunge, Londyn w latach 70. oraz projektanci tacy jak Vivienne Westwood i Alexander McQueen. W filmie ważnym wątkiem jest przerobienie starej sukni baronowej, która Cruella znalazła w sklepie vintage, a następnie zaprezentowała ją na sobie w odmienionej wersji. Kostiumografka chciała tym samym pokazać, że szperanie po sklepach typu vintage jest świetnym pomysłem na stworzenie czegoś oryginalnego.

Jak wkomponować styl Cruelli de Mon do swoich stylizacji?

Gwarantujemy, że po obejrzeniu filmu, będziecie chcieli dodać do swojej szafy kilka stylizacji a la Cruella. Wystarczy skupić się na podstawowych kolorach, stylu rockowym i niecodziennych formach. Oto kilka pomysłów prosto z Instagrama.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć