Styl życia

Jak wybrać dobre studio tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tatuaż to decyzja na całe życie. Dlatego też ważne jest, aby nie tylko wybrać dobry wzór oraz miejsce na ciele, ale także sprawdzonego tatuatora i studio. Czym się jednak kierować przy wyborze, kiedy jest to Twój pierwszy tatuaż i nie wiesz, na co warto zwrócić uwagę? Przychodzimy z pomocą! Dowiedz się, jak wybrać dobre studio tatuażu.

Styl tatuażu

Bardzo ważnym kryterium wyboru studia tatuażu oraz tatuatora, który ma wykonać Twój tatuaż, jest styl. Tatuaże mogą być różne… może jesteś fanem old school’owych wzorów, a może wolisz te delikatniejsze i florystyczne, być może najbardziej podoba Ci się black work, albo zawsze marzyłeś o tatuaży wykonanym metodą handpoke – wybór jest naprawdę spory, a każdy artysta ma dziedzinę, w której czuje się najlepiej. Poszukaj więc portfolio tatuatorów z danego studia i sprawdź, czy zajmują się oni wybraną przez Ciebie stylistyką oraz, czy podobają Ci się ich prace i projekty. Często portfolio tatuatorów możesz znaleźć na przykład na ich mediach społecznościowych. 

W kontekście stylu tatuowania ważne znaczenia ma także sprzęt, a konkretniej różne igły i tusze. Jeśli więc jesteś właścicielem studia i chcesz urozmaicić wyposażenie, koniecznie sprawdź kartridż do tatuażu oraz inne akcesoria dostępne na stronie https://elcartel.pl/.

Opinie klientów

Warto także zwrócić uwagę na opinię klientów. Być może masz znajomych, którzy wykonali tatuaż w danym studio i będą w stanie opowiedzieć Ci o swoich wrażeniach. Możesz także poczytać opinie klientów zamieszczone na stronie studia lub na profilach tatuażystów w mediach społecznościowych. Poszukaj także zdjęć zagojonych tatuaży wykonanych przez danych artystów, aby zobaczyć, jak prezentują się na skórze. Koniecznie skorzystaj także z różnego rodzaju grup w social mediach, gdzie osoby dzielą się swoimi doświadczeniami – kto wie, może znajdziesz w ten sposób idealne studio tatuażu dla siebie?

Kontakt z tatuatorem

Kiedy już przeprowadzisz pierwszą selekcję, warto skontaktować się bezpośrednio z tatuatorem i dowiedzieć się na przykład, jak długo wygląda okres oczekiwania na termin (czasem może być to nawet więcej niż rok, dlatego warto to uwzględnić odpowiednio wcześnie) oraz generalnie jak zazwyczaj przebiega proces projektowania, a następnie tatuowania. Sprawdzisz w ten sposób, czy odpowiada Ci sam klimat studia oraz podejście do klienta, co podczas wykonywania tatuażu jest ogromnie ważne. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Lucas Guimarães

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć