Domowa strefa

5 zasad stylu loftowego w sypialni!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
foto: Daria Shevtsova/Pexels

Podoba ci się industrialny charakter wnętrz, ale nie wiesz jak przenieść ich klimat do własnej sypialni? Bez obaw! Poniżej przedstawiamy 5 prostych zasad, dzięki którym bez problemu urządzisz sypialnię w stylu loftowym!

Trend na odnawianie pofabrykanckich pomieszczeń spowodował, że styl loftowy stał się jednym z najmodniejszych. Nic w tym dziwnego, w końcu jest niezwykle elegancki, klimatyczny i bardzo praktyczny. Co więcej, jego charakter zaczęto odtwarzać nie tylko w modernizowanych fabrykach, ale i w „zwykłych” mieszkaniach czy domach. Dowiedz się zatem, jak zaaranżować w takim stylu własną sypialnię!

1. Kolory ścian

Styl industrialny charakteryzuje się chłodną kolorystyką. Dominują tu betonowe szarości, zimne biele czy po prostu cegła. We wnętrzach loftowych, w celu ożywienia przestrzeni, stosuje się  również nasycone kolory, takie jak strażacka czerwień czy żonkilową żółć. Pamiętaj jednak, że są to jedynie detale, a nie dominujący kolor wnętrza. Dlatego mocniejszy akcent warto zastosować na jednej, a nie na wszystkich ścianach.

2. Meble

W tym stylu dominuje minimalizm oraz funkcjonalność, tak więc ogranicz się tylko do niezbędnych mebli we wnętrzu. Warto postawić na designerskie elementy, które poza fajnym wyglądem będą pełnić funkcję użytkową. Drugą kwestią jest fakt, że w tym stylu występuje dużo elementów metalowych i drewnianych. Dlatego w sypialni warto postawić na designerską stalową szafę, minimalistyczne metalowe półki oraz duże drewniane łóżko.

3. Podłoga

Aby nieco ocieplić surowe wnętrze, warto wybrać na podłogę drewniane deski, parkiet lub panele, które dodadzą pomieszczeniu odrobiny przytulności.

4. Dodatki

Postaw na ciekawe, ale praktyczne dodatki, na przykład lampę stylizowaną na przemysłową, reflektor, stolik nocny wykonany z palet czy lustro w złotej ramie. Warto również dodać wełniane koce, a także kolorowe poduchy, które rozweselą wnętrze i nadadzą mu większej przytulności.

5. Okna

We wnętrzach loftowych dominują duże industrialne okna z charakterystycznymi podziałkami, a także przeszklone drzwi lub ścianki. Te ostatnie stosowane są głównie przy pomieszczeniach typu studio, tak, aby oddzielić część salonową od sypialnianej. Dzięki nim nadasz wnętrzom unikalnego loftowego charakteru.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć