Wabi-sabi – uwielbienie minimalizmu i niedoskonałego piękna

Wabi-sabi – uwielbienie minimalizmu i niedoskonałego piękna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl, który przedstawimy w niniejszym artykule, reprezentuje przede wszystkim spokój, harmonię, minimalizm, niedoskonałość oraz prostotę, w której odnajduje piękno i nietuzinkowy charakter. Czym jest wabi-sabi i dlaczego warto się nim zainteresować?

Wabi-sabi to nie tylko styl, ale i filozofia, która zakłada umiłowanie prostoty, minimalizmu i natury, a także wierzy, że piękno tkwi w niedoskonałości. Jest w opozycji do wszechobecnego konsumpcjonizmu, dlatego we wnętrzach nie spotkasz najnowszych modnych mebli czy designerskich dodatków. Jak zatem urządzić pomieszczenia w takim stylu?

Co to jest wabi-sabi?

Wabi oznacza prostotę, natomiast sabi – piękno wynikające z upływu czasu. Ten styl to właściwie filozofia wywodząca się z kraju kwitnącej wiśni, która wychodzi naprzeciw przeładowanymi rzeczami, chaotycznymi i niepraktycznymi wnętrzami. Te budzą w nas niepokój i nie pozwalają odnaleźć spokoju ducha. Tymczasem w wabi-sabi wszystko jest funkcjonalne i ma swoje miejsce. Nie uraczysz w nim jednak designerskich i stylowych mebli, a jedynie praktyczne przedmioty, które faktycznie są  potrzebne w życiu codziennym. Ściany, z których odpada tynk, niedoskonałe, odrapane okna, wyszczerbiona porcelana czy przetarty komplet mebli. To cechy charakterystyczne stylu, które nie tylko wprowadzają do wnętrza nietuzinkowy klimat, ale również pozwalają wyciszyć się i skupić na tym, co naprawdę ważne.

Jak wprowadzić do wnętrza styl wabi-sabi?

Wielbicie stylu odnajdują piękno w niedoskonałych przedmiotach. Dlatego we wnętrzach spotkać można stare meble, które zostały odnowione tylko na tyle, aby można było z nich wygodnie korzystać. Wiekowe komody, stare dywany czy przetarte biurko – te wszystkie elementy doskonale oddają klimat wnętrz. Wabi-sabi jest również blisko natury, dlatego warto postawić na takie materiały jak len, wełna, glina, kamień czy drewno. Pamiętaj, aby nie otaczać się przedmiotami i wybierać jedynie te elementy, które są niezbędne do codziennego egzystowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
3 pomysły na młodzieżowe stylizacje
3 pomysły na młodzieżowe stylizacje
Młodzieżowe stylizacje są niezwykle modne i wygodne. Podpowiadamy, jak możesz stworzyć taki outfit z ubrań, które najprawdopodobniej masz w swojej szafie.
Akcesoria galanterii skórzanej – czy warto je mieć?
Akcesoria galanterii skórzanej – czy warto je mieć?
Akcesoria skórzane to dodatek charakteryzujący się nie tylko walorami estetycznymi, ale także najwyższą starannością wykonania. Jakie jednak akcesoria warto posiadać? Podpowiadamy, które dodatki będą najlepszym uzupełnieniem damskich oraz męskich stylizacji.
Zmarszczki stają się widoczne? Te kosmetyki powinny się znaleźć w twojej kosmetyce!
Zmarszczki stają się widoczne? Te kosmetyki powinny się znaleźć w twojej kosmetyce!
Dokuczają ci zmarszczki? Twoja twarz prezentuje się na smutną i zmęczoną? Poznaj te 3 produkty!
Ostatnie wpisy