Dowiedz się, jak zadbać o paprocie!

Domowa strefa
Dowiedz się, jak zadbać o paprocie!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Paprocie są pięknymi, ale wymagającymi kwiatami. Można zadbać o nie tak, by długo wyglądały pięknie. Poznaj triki, dzięki którym te kwiaty będą świetnie prezentować się w Twoim domu.

Często je podlewaj

W naturalnym środowisku paprocie rosną w miejscach zacienionych i wilgotnych. W domowych warunkach będą potrzebowały nieco więcej wody. Aby utrzymać wilgotną ziemię w doniczce, można nasypać do ziemi keramzytu, który utrzymuje wilgoć. Warto doniczkę trzymać na specjalnej podstawce z wodą. Pamiętaj, aby w doniczce z paprocią zrobić niewielkie otworki. Roślina sama będzie pobierała wodę z podstawki. 

Dbaj o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu

Paprocie nie lubią zbyt wysokich temperatur. Mogą wtedy usychać. Optymalne temperatury dla nich to od 19 do maksymalnie 22 stopni Celsjusza. Nie wolno stawiać doniczki blisko kaloryfera.

Zadbaj o dostęp do światła

Paprocie lubią mieć dostęp do światła. Wiele osób umieszcza je w podwieszanych donicach przy oknie, by roślina miała odpowiedni dostęp do promieni słonecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Top 5 maseczek z miodem i limonką – oto skuteczne receptury!
Top 5 maseczek z miodem i limonką – oto skuteczne receptury!
Miód i limonka to dwa składniki z pozoru różniące się od siebie. Nic bardziej mylnego. Stanowią one bogactwo witamin, minerałów i antyoksydantów. Połączone ze sobą potrafią zdziałać cuda. W artykule przedstawiamy 5 najlepszych miodowo-limonkowych maseczek do twarzy.
The Foundation Challenge – kontrowersyjny trend z TikToka. Działa?
The Foundation Challenge – kontrowersyjny trend z TikToka. Działa?
Mająca miliony wyświetleń na TikToku – Meredith Duxbury rozpoczęła własne wyzwanie, jakim jest The Foundation Challenge. Sprawdź, czego dotyczy!
Pokochasz te 4 triki z użyciem zmywacza do paznokci
Pokochasz te 4 triki z użyciem zmywacza do paznokci
Poznaj kilka przydatnych trików z użyciem zmywacza do paznokci, dzięki którym wykonanie domowego manicure będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.
Tagi
Ostatnie wpisy