Domowa strefa

Jak mieszkają Francuzki? Zobacz inspirujące aranżacje Westwing

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Fot. Materiały prasowe Westwing

Styl Francuzek od lat niezmiennie zachwyca i inspiruje. Naśladujemy ich nonszalancką elegancję, kopiujemy makijażowe sztuczki i podglądamy pielęgnacyjne rutyny. Nie mniej inspirujący jest styl ich mieszkań i domów. Stylistki WestwingNow podpowiadają, jak urządzić wnętrze w stylu mieszkanek Paryża.

Styl Francuzek we aranżacji wnętrz jest taki jak ich styl w modzie. Cechuje go niewymuszona elegancja, a równocześnie klasa i niesamowity urok.

Styl współczesnych Paryżanek uwodzi przepychem i zachwyca delikatnością. Łączy wdzięk klasyki i swobodną, nowoczesną elegancję. W tę ponadczasową bazę francuskie dziewczyny wplatają najnowsze trendy

– mówi Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing Polska
Fot. Materiały prasowe Westwing

Mieszkania Francuzek w 2021 roku

Choć mają swój charakterystyczny styl, Francuzki nie boją się trendów, szczególnie w aranżacji wnętrz. Nikt nie łączy ich ze sobą z taką nonszalancją jak one. Stylistki Westwing zdradzają, że obecnie najmodniejszymi kształtami we wnętrzach są owal, koło, klepsydra i elipsa. Do tych kształtów nawiązują modne opływowe meble – obłe kanapy i fotele czy okrągłe stoliki i ławy z marmurowym lub szklanym blatem. Wśród lubianych przez paryżanki najnowszych trendów są też meble z pleksi i lapy z kulistymi kloszami. W swoich mieszkaniach łączą je z klasycznymi meblami „ludwikami” – sofami, fotelami, krzesłami, stołami i komodami na giętych nogach.

Fot. Materiały prasowe Westwing

Urocze dodatki

Francuzki kochają piękne przedmioty z historią, którymi chętnie ozdabiają swoje mieszkania. Francuski klimat wyczarujesz obrazami i zdjęciami w dekoracyjnych ramkach, eleganckimi wazonami i ozdobnymi drobiazgami na stoliku kawowym. Ozdobą wnętrza będą też czasopisma, magazyny i albumy. W końcu Francuzki kochają modę! Paryskiej atmosfery dodadzą też dekoracyjne wykończenia – sztukateria czy lustra w antycznych ramach.

Fot. Materiały prasowe Westwing
Fot. Materiały prasowe Westwing

Biel i beż

We wnętrzach francuskich dziewczyn rządzi biel i pasujące do niej stonowane beże i szarości, a także elegancka czerń. Spójna paleta barw nadaje ich mieszkaniom elegancji, ale to jej umiejętne wykorzystanie sprawia, że aranżacja robi wrażenie. Tło – ściany, lustra i komody są białe, szarość pojawia się za sprawą marmurowego wykończenia stolików czy parapetów, beż pojawia się w postaci mebli, a czerń pojawia się w dodatkach – na starych fotorgrafiach, plakatach lub wzorzystych tekstyliach.

Fot. Materiały prasowe Westwing
Fot. Materiały prasowe Westwing

Produkty widoczne na aranżacjach znajdziecie w najnowszej kolekcji dostępnej na WestwingNow.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć