Domowa strefa

Tych błędów wystrzegaj się podczas urządzania salonu!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie własnego mieszkania to prawdziwa frajda, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy raz. Na szczególną uwagę zasługuje salon, w którym spędzasz  większość dnia i przyjmujesz gości. Jakie są więc najczęstsze błędy popełniane podczas jego urządzania? 

Zbyt dużo mebli i przedmiotów

Wchodząc do pokoju masz wrażenie, że po prostu jest w nim ciasno? Najważniejszą zasadą podczas urządzania salonu powinno być dostosowanie ilości mebli i przedmiotów do wielkości pomieszczenia. Jeśli masz małą przestrzeń na salon, to nie zaśmiecaj jej niepotrzebnie zbędnymi szafkami, zbyt dużą sofą i gigantycznym telewizorem.  

Złe oświetlenie

Zbyt rażące światło umieszczone w jednym punkcie to coś, co zdecydowanie może zepsuć nastrój w salonie. Postaw na oświetlenie rozmieszczone równomiernie w całym pokoju, przykładowo małe i dyskretne lampki w różnych miejscach. 

Źle dobrane kolory 

Wybierając kolor ścian, nie kieruj się modą, lecz rozsądkiem. W małych pomieszczeniach powinny dominować kolory jasne, które optycznie powiększą pokój. Ciemne ściany sprawią, że w małym salonie zrobi się jeszcze mniej miejsca. 

Zdj. główne: Yehleen gaffney/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć