Philips Lumea, czyli na czym polega depilacja światłem?

Philips Lumea, czyli na czym polega depilacja światłem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Depilacja światłem to jeden z najnowszych trendów, który z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem na całym świecie. Ten rodzaj depilacji gwarantuje zazwyczaj nawet 6 miesięcy gładkiej skóry. Tak wysoka efektywność omawianej metody jest głównym czynnikiem przesądzającym o jej popularności. Wiele osób jednak ma pewne wątpliwości, czy depilacja światłem rzeczywiście może być skuteczna. W poniższym artykule omawiamy wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Depilacja światłem – podstawowe informacje 

Każda kobieta marzy o tym, aby móc cieszyć się gładką skórą przez jak najdłuższy czas. Odpowiedzią na potrzeby pań jest depilacja światłem. Jest to metoda nie tylko w 100% bezpieczna, ale jednocześnie wysoce skuteczna.

Depilację światłem można wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu, co jest jej dodatkowym atutem. Omawiany zabieg można wykorzystać z użyciem Philips Lumea. Jest to marka ciesząca się uznaniem na całym świecie – zarówno wśród użytkowniczek z całego świata, jak i ekspertów z dziedziny dermatologii. Warto zaznaczyć, że depilacja światłem jest całkowicie bezbolesna oraz bezpieczna dla ludzkiej skóry.

Jak działają depilatory Philips? 

Wspomniane wyżej depilatory Philips sprawiają, że mieszki włosowe wprowadzane są w stan uśpienia. Wszystko to dzięki niewielkim, bardzo delikatnym impulsom świetlnym (IPL). To światło stosowane jest także w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Technologia depilatorów Philips została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe było wykonywanie zabiegów samodzielnie w domowym zaciszu. 

Technologia intensywnego światła impulsowego (IPL) polega na tym, że podgrzewany jest pigment (melanina) we włosie oraz w cebulce pod skórą. Dzięki temu mieszki włosowe są stymulowane, aby przejść w fazę spoczynku. Włosy wypadają w sposób naturalny, zaś ich ewentualny wzrost jest dość znacząco zahamowany. 

Depilacja światłem w domu a w gabinecie kosmetycznym

W salonach kosmetycznych zabiegi polegają na wykorzystywaniu światła o wysokiej intensywności, co w niektórych przypadkach jest wysoce bolesne. Błyski, które wyzwala urządzenie Philips, są znacznie delikatniejsze.

Jest to spowodowane tym, iż laser do depilacji od Philips posiada wbudowany czujnik SmartSkin, które jest odpowiedzialny za wykrywanie odcienia skóry. Na tej podstawie dopasowywany jest poziom intensywności zabiegu w skali od 1 do 5. 

Jak długo utrzymują się efekty depilacji światłem Philips Lumea? 

Aby gładkość skóry była długotrwała i pewna, należy wykonać kilka zabiegów. Eksperci podkreślają, że zadowalające rezultaty są zazwyczaj osiągane przez kobiety już po wykonaniu zaledwie trzech zabiegów. Z kolei, gdy wykonanych zostanie minimum 12 zabiegów, wówczas gładka skóra może utrzymywać się nawet przez okres 6 miesięcy. 

Czy po systematycznym wykonywaniu zabiegów depilatorami ze światłem impulsowym zostanie usunięte 100% włosów? Niestety nie jest to możliwe. Nie ma tutaj znaczenia, czy wykonujemy zabiegi samodzielnie omawianym urządzeniem czy wybierzemy się do salonu kosmetycznego. Najważniejsze jest to, aby wykonywać zabiegi w sposób regularny, a wtedy będzie można cieszyć się odpowiednimi efektami w postaci pięknej, gładkiej skóry bez włosów.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć najlepsze miejsce na przedziałek? Poznaj prosty trik na stylizację!
Jak znaleźć najlepsze miejsce na przedziałek? Poznaj prosty trik na stylizację!
Nie możesz okiełznać swoich włosów? A może nie wiesz jak wyznaczyć idealny przedziałek? Podpowiadamy!
Łapacz snów DIY. Zobacz, jak go zrobić!
Łapacz snów DIY. Zobacz, jak go zrobić!
Sprawdź, jak zrobić w domu piękny łapacz snów! Nie jest to trudne!
Jak składniki aktywne w kosmetykach, takie jak peptydy, mogą poprawić kondycję skóry twarzy
Jak składniki aktywne w kosmetykach, takie jak peptydy, mogą poprawić kondycję skóry twarzy
Odkryj, jak składniki aktywne w kosmetykach, takie jak peptydy, mogą odmłodzić i poprawić wygląd twojej skóry twarzy.
Ostatnie wpisy