Jak odnaleźć własny styl? Mamy kilka wskazówek

Jak odnaleźć własny styl? Mamy kilka wskazówek
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Style w modzie są najróżniejsze i bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jak tego szukać? Jak budować swój styl? Przygotowaliśmy praktyczne porady, które pomogą rozpocząć ten proces.

Styl – co to właściwie znaczy?

To, co jest modne, musi znaleźć się w szafie? Absolutnie nie! Warto mieć swój styl i wybierać tylko te elementy, które nam pasują, w których dobrze wyglądamy i dobrze się czujemy. Modę zawsze dopasowujemy do siebie – nigdy odwrotnie! Co więcej, stylowe nie zawsze równa się modne. Czym zatem jest owy styl? O co w nim chodzi?

Warto wytłumaczyć to na prostym przykładzie – podczas spaceru w parku czy zakupów w galerii handlowej mijamy wiele osób. Zlewają się w jedno, nie pamiętamy ich twarzy z wyjątkiem dosłownie jednej czy kilku osób, które w jakiś sposób zwróciły naszą uwagę i zapisały się w naszej pamięci. Dlaczego? Bo wyróżniły się spośród masy podobnych stylizacji. Bo miały właśnie swój styl. Bo miały „to coś”.

Styl może być casualowy, sportowy, minimalistyczny, boho, rockowy, typu paryski szyk, militarny, retro itp. Pozwala on nie tylko wyróżnić się z tłumu, ale też dodaje pewności siebie, wpływa na samoocenę i poprawia humor.

Musimy jednak mieć na uwadze, że budowanie własnego stylu to proces, którego nie przejdziemy z dnia na dzień. Musimy być tego świadomi i podejść do sprawy rozważnie, trzymając się wyznaczonych przez siebie zasad. Podpowiadamy zatem, jak znaleźć własny styl.

Przyjrzyjmy się sobie…

Na początku warto dokładnie się sobie przyjrzeć. I to dosłownie. Stanąć przed lustrem, przeanalizować swoje atuty i ewentualne mankamenty. Warto poznać swoje ciało, by wiedzieć, jakie ubrania później wybierać w sklepie. Nie zawsze to, co podoba się nam na wieszaku, modelce czy koleżance jest dobre dla naszej figury.

Pamiętajmy przy tym, że nasze ciało się zmienia, podobnie jak nasza osobowość. Wraz z upływem lat dojrzewamy i to, co nosiłyśmy pięć lat temu, teraz może okazać się totalną klapą. Zmienia się też nasze życie – kończymy studia, pracujemy, rodzimy dzieci. Styl ubierania należy dostosować do stylu życia.

…i swojej szafie

Bez przeglądu swojej garderoby oraz wszystkich jej elementów się nie obędzie. Spójrzmy krytycznym okiem na jej zawartość. Ile procent ubrań naprawdę nosimy, co lubimy, a co tkwi gdzieś na dnie? Pozbądźmy się wszystkiego, co jest za małe, do niczego nie pasuje, w czym czujemy się źle, nieatrakcyjnie, coś nas uwiera bądź zniekształca sylwetkę. W jakim celu mamy trzymać te rzeczy, skoro jest nikłe prawdopodobieństwo, że je kiedyś założymy?

Poddajmy też analizie to, co zostanie w szafie. Jakiego typu są to ubrania i dodatki? Jaka kolorystyka dominuje? Czy coś się wyróżnia? Jakie mają cechy wspólne? Ta wiedza bez wątpienia będzie bardzo przydatna. Może okazać się, że już na tej podstawie powoli wyklarujemy własny styl.

Nie bójmy się sięgać po nowe

Podczas poszukiwania swojej modowej drogi ważne jest otwieranie się na różne możliwości i stylizacyjne wyzwania. Jak sprawdzimy, czy kuchnia tajska nam smakuje? Próbując jej potraw. Tak samo zróbmy ze stylem – spróbujmy różnych elementów, by znaleźć te, które naprawdę nam odpowiadają.

Ponadto kupując nowe ubrania, od razu twórzmy w głowie stylizacje, z czym będziemy je nosić. Na koniec jeszcze mała wskazówka – pozwólmy sobie na błędy. To one dają nam świetną lekcję.

Zdj. główne: Jess @ Harper Sunday/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne szorty dla kobiet: Odkryj najnowsze trendy
Modne szorty dla kobiet: Odkryj najnowsze trendy
Odkryj najnowsze trendy w modzie szortów dla kobiet i zanurz się w letnich stylizacjach pełnych komfortu i stylu.
Zestawy klocków LEGO, które mogą ozdobić Twój pokój
Zestawy klocków LEGO, które mogą ozdobić Twój pokój
Czemu warto ozdobić pokój klockami LEGO i jak się do tego zabrać?
Jak promować usługi dla kobiet w sieci?
Jak promować usługi dla kobiet w sieci?
Internet stanowi kluczowe narzędzie w promocji różnego rodzaju usług. Szczególnie ważne jest to w kontekście ofert skierowanych do kobiet, które coraz częściej szukają inspiracji i rozwiązań online.
Ostatnie wpisy