Jesień to czas, gdy skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Warto więc przygotować sobie domowe spa, zadbać o cerę i zrelaksować się jednocześnie. Podpowiadamy, które domowe maseczki warto wówczas zastosować!
Piękna, nieskazitelnie i gładka cera – to marzenie każdego, a szczególnie płci pięknej. Nie ma co się dziwić, każdy dąży do ideału widzianego na Instagramie, czy w modowych czasopismach. I chociaż większość ma świadomość, że oglądane zdjęcia aktorów i celebrytów to w dużej mierze zasługa grafików, to po cichu marzy, by ich cera była równie piękna. Pomóc w tym mogą z pewnością różne zabiegi pielęgnacyjne. I uwaga – wcale nie trzeba wydawać fortuny w salonach kosmetycznych ani kupować kosztownych kosmetyków. Wiele świetnych maseczek do twarzy można zrobić samodzielnie i to często z produktów, które każdy ma w domu.
Dynia jest nieodłącznym elementem jesieni. Piękna, pomarańczowa, idealnie nada się do zupy czy na dekorację mieszkania. Mało kto wie, że może być również rewelacyjną maseczką. Ma doskonałe właściwości, zawiera witaminy: A, C, E, K, tiaminę, niacynę, ryboflawinę, witaminę B6, kwas foliowy oraz liczne minerały, jak żelazo, wapń, cynk, sód, fosfor, potas czy magnez. Dzięki takim składnikom dynia działa na skórę oczyszczająco, łagodzi podrażnienia, usuwa martwy naskórek i oczyszcza. Maseczka z dyni jest idealną propozycją dla osób o przesuszonej skórze. Aby ją przygotować, potrzebujemy:
Miąższ z wydrążonej dyni blendujemy. Wrzucamy do miseczki, dodajemy miód oraz całe jajko. Wszystko dokładnie mieszamy, aż otrzymamy jednolitą masę. Nakładamy na oczyszczoną twarz i zostawiamy na około 20 minut. Dokładnie zmywamy letnią wodą. Taką maseczkę warto stosować 2 razy w tygodniu.
Śliwki są bogactwem witamin i składników mineralnych. Dzięki temu mają działanie antyrodnikowe, a do tego opóźniają proces starzenia się skóry. Maseczka śliwkowa jest też świetną propozycją dla osób o cerze naczynkowej; doskonale ją wzmacnia.
Aby wykonać taki domowy kosmetyk, potrzebujemy jedynie kilka dojrzałych śliwek i trochę miodu. Usuwamy z nich pestki i miksujemy na gęstą papkę. Dodajemy miód i mieszamy. Całość nakładamy na twarz na około 15 min. Taka maseczka wygładza cerę, zwęża pory i spłyca zmarszczki.
Jabłka wciąż są dość mało doceniane w kosmetyce, a to błąd, bowiem ich dobroczynne właściwości świetnie wpływają na naszą urodę. Owoce te doskonale rozświetlają cerę, oczyszczają, a także ujędrniają i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Aby zrobić maseczkę z jabłek, będziemy potrzebować:
Jabłko ścieramy na tarce i mieszamy z miodem. Tak powstałą papkę aplikujemy na twarz, szyję oraz dekolt i zostawiamy na niespełna pół godziny. Później dokładnie zmywamy letnią wodą i oczyszczamy skórę ręcznikiem. Taka maseczka ma działanie nawilżające, odżywcze i oczyszczające.
Owoce dzikiej róży są często spotykane np. podczas spacerów, jednak mało kto po nie sięga, by robić z nich domowe kosmetyki. A szkoda, gdyż mają wiele cennych właściwości, które mogą poprawić wygląd i kondycję naszej cery. Jej skład naprawdę robi wrażenie; owoce dzikiej róży to bogactwo witamin: A, B1, B2, C, E, P,K, kwasu foliowego oraz składników mineralnych takich jak wapń, potas, fosfor czy magnez. Do zrobienia maseczki będziemy potrzebować:
Owoce musimy oczyścić z nasion oraz szypułek. Wkładamy je do garnka, zalewamy niewielką ilością wody i gotujemy do miękkości. Następnie odcedzamy i blendujemy na jednolitą, gładką masę. Czekamy, aż ostygnie i nakładamy na twarz na około 15 min. Dokładnie zmywamy.
Taka maseczka rewelacyjnie odżywi naszą skórę, rozświetli ją i zregeneruje. Szczególnie polecana jest osobom o cerze mieszanej.
Jak jesień – to i gruszki, które są bogactwem witamin i minerałów. Z tych owoców także można przygotować świetną maseczkę, która regularnie stosowana spłyci nasze zmarszczki, rozjaśni cerę i zmniejszy wydzielanie się sebum.
Do przygotowania maseczki z gruszki potrzebujemy:
Gruszkę należy zetrzeć na tarce. Dodajemy miód, śmietanę i cytrynę. Całość intensywnie mieszamy, by składniki się połączyły. Nakładamy na twarz na 15-20 minut i zmywamy wacikiem namoczonym w letniej wodzie lub mleku.