3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł ogrodowych

3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł ogrodowych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Trudno wyobrazić sobie lato bez leżaków. Sprawdzają się one nie tylko na plaży czy przy basenie, ale także na tarasie, w ogrodzie, a nawet na balkonie. Leżak to w zasadzie synonim wygody i relaksu na wakacjach. W tym celu musimy jednak wybrać leżak, który spełnia określone kryteria i oczywiście odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. Oto 3 ważne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie idealnego leżaka.

Materiał, który wytrzyma trudy pogody, a jednocześnie będzie pasował do umeblowania

Pierwszym kryterium przy wyborze leżaka powinien być materiał, z którego jest wykonany. Jego jakość, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne mają ogromne znaczenie. Niezabezpieczone drewno lub niskiej jakości tworzywo sztuczne spowoduje, że po krótkim czasie użytkowania będą miały krótką żywotność i nieatrakcyjny wygląd. Ponadto leżaki ogrodowe powinny estetycznie komponować się z pozostałymi meblami tarasowymi. Dlatego wybór materiału powinien być skoordynowany z resztą mebli ogrodowych lub tworzyć kompozycję różnych, ale zgodnych estetycznie materiałów.

Jeśli stawiamy na klasykę i elegancję, dobrym wyborem będzie leżak z egzotycznego drewna akacjowego lub duży, wygodny leżak z technorattanu. Jeśli stawiasz na minimalizm, prostotę i nowoczesny styl, spodoba Ci się leżak wykonany z aluminium lub żywicy syntetycznej, oba z obiciem np. z tkaniny Batyline lub Textilene, która jest elastyczna, trwała i oddychająca.

Regulowane oparcia dla maksymalnego komfortu

Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie, powinniśmy wybrać leżak z regulowanym oparciem. Dzięki temu z łatwością dostosujesz leżankę i pozycję oparcia do indywidualnych preferencji i aktualnych potrzeb, np. do opalania czy czytania.

Innymi cechami wpływającymi na komfort użytkowania leżaka są miękkie poduszki (odpowiednio gruba gąbka tapicerska), dodatkowy zagłówek lub po prostu materiał, którym leżak jest obity. W tym ostatnim przypadku ważne jest, aby materiał był przewiewny, oddychający i perforowany, co zapobiega poceniu się i eliminuje ryzyko przyklejania się niewygodnej skóry do obicia.

Kółka i możliwości składania decydują o funkcjonalności leżaka

Składane nóżki lub możliwość złożenia całego leżaka pozwalają na wygodne przechowywanie sprzętu zarówno w sezonie jak i zimą. Składane nóżki lub możliwość złożenia leżaka w całości ułatwiają przechowywanie sprzętu, zarówno w sezonie jak i zimą. Kółka znacznie ułatwiają przemieszczanie leżaka i ustawienie go dokładnie tam, gdzie chcemy.

Funkcjonalność rozwiązania podnosi również możliwość zdejmowania i prania pokrowców na poduszki lub sztaplowania leżaków, jeśli planujemy zakup kolejnych.

Zdjęcie: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zmarszczki stają się widoczne? Te kosmetyki powinny się znaleźć w twojej kosmetyce!
Zmarszczki stają się widoczne? Te kosmetyki powinny się znaleźć w twojej kosmetyce!
Dokuczają ci zmarszczki? Twoja twarz prezentuje się na smutną i zmęczoną? Poznaj te 3 produkty!
Co to jest gioia di vivere? Czego możemy nauczyć się od Włochów?
Co to jest gioia di vivere? Czego możemy nauczyć się od Włochów?
Włosi uchodzą za naród życzliwy i przyjaźnie nastawiony do drugiego człowieka. Radość z życia jest tym, czego możemy się od nich uczyć. Poznaj włoską gioia di vivere!
Jak efektywnie uczyć się samemu języków obcych?
Jak efektywnie uczyć się samemu języków obcych?
Uczysz się obcego języka? Dzięki tym metodom urozmaicisz jego przyswajanie!
Ostatnie wpisy