Co brać pod uwagę przy wyborze biurka do pracy?

Co brać pod uwagę przy wyborze biurka do pracy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie biurko jest tym podstawowym i najważniejszym elementem wyposażenia stanowiska pracy biurowej. Bez względu na rodzaj przestrzeni w firmie oraz typ aranżacji wnętrza, priorytetem jest wybór odpowiedniego biurka, które ma znaczenie nie tylko w zakresie komfortu realizowanych zadań, ale również efektywności pracownika. Sprawdź, jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze biurka idealnego.

Indywidualne potrzeby pracownika

Podstawowym kryterium, jakie powinno być brane pod uwagę przy wyborze dobrego biurka do pracy, jest wielkość tego rodzaju elementu wyposażenia. Należy zwracać szczególną uwagę na blat biurka, który musi zmieścić ekran komputera oraz klawiaturę i dawać wolną przestrzeń wedle indywidualnych potrzeb pracownika.

Co więcej, znaczenie ma również wysokość biurka. Przyjmuje się, że uniwersalne biurko ma wysokość około 75 cm dla pracownika o wzroście do 170 cm. Doskonałym wyborem będzie jednak biurko z regulacją wysokości, dzięki czemu można je ustawiać według konkretnych potrzeb. Takie rozwiązanie sprawdza się w biurach open space albo w przestrzeniach coworkingowych, w których stanowisko pracy nigdy nie jest przypisane do konkretnego pracownika. Tego typu biurko będzie też świetną opcją w ramach stworzenia home office, kiedy z tego typu wyposażenia korzysta więcej niż jeden domownik. Biurko, w którym można regulować wysokość blatu, jest również ergonomicznym rozwiązaniem w przypadku tworzenia strefy nauki dla uczniów i studentów.

Przestrzeń w miejscu pracy

Biurko należy dopasować do wielkości całej przestrzeni biurowej, w tym: metrażu, specyficznych rozwiązań czy liczby pracowników, którzy w jednym pomieszczeniu wykonują swoje zawodowe obowiązki. W tej tradycyjnej odsłonie blat biurka ma kształt prostokąta, natomiast bez problemu udaje się nabyć również biurka narożne, w kształcie litery L albo zaokrąglone. Rozmiar i rodzaj biurka powinien być dopasowany do charakteru powierzchni biurowej. Należy uwzględnić odstępy pomiędzy stanowiskami pracy oraz zachowanie wolnej przestrzeni do swobodnej organizacji wykonywanych obowiązków zawodowych.

Meble modułowe

Warto stawiać na nowoczesne wyposażenie biur i takim elementem są z całą pewnością meble modułowe. Sprawdzają się one w każdej przestrzeni biurowej, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na różnego typu wyposażenie. Biurko modułowe może z powodzeniem pełnić funkcję samodzielnego i oddzielonego stanowiska pracy, a po połączeniu kilku kompatybilnych biurek udaje się stworzyć wygodny stół konferencyjny.

Jak widać, wybór idealnego biurka do pracy wcale nie jest taki prosty. Należy uwzględnić co najmniej kilka ważnych kryteriów, które mają znaczenie dla wygody podczas wykonywanych zadań. Dobre biurko zwiększy efektywność i wydajność działań pracownika, będzie pozytywnie wpływać na jego motywację i zaangażowanie. Jest elementem wyposażenia biura, które ma ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę bierze się stworzenie optymalnych warunków pracy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trzewiki męskie – co trzeba o nich wiedzieć?
Trzewiki męskie – co trzeba o nich wiedzieć?
Trzewiki męskie to idealne buty na porę jesienno-zimową, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakładać je na własne nogi w okresie wczesnej wiosny. Dużo zależy od panujących za oknem temperatur.
Jak samodzielnie podciąć włosy? Podpowiadamy!
Jak samodzielnie podciąć włosy? Podpowiadamy!
Salony fryzjerskie są zamknięte, a twoje końcówki wołają o pomstę do nieba? Bez obaw! Podpowiadamy jak samodzielnie wykonać cięcie!
3 przepisy na maseczki DIY poprawiające humor zimą!
3 przepisy na maseczki DIY poprawiające humor zimą!
Zimą nasza skóra wystawiona jest na działanie wiatru, niskich temperatur i gorącego powietrza pochodzącego z klimatyzacji. Potrzeba jej nawilżenia i regeneracji. W tym przypadku świetnie sprawdzą się maseczki zrobione w domu. Nie tylko korzystnie wpływają na skórę, ale i poprawiają humor! Sprawdź 3 proste przepisy!
Ostatnie wpisy