Sposoby na szybkie sprzątanie łazienki

Sposoby na szybkie sprzątanie łazienki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Łazienka to bez wątpienia miejsce, którego sprzątanie pochłania sporo czasu i energii, gdyż ze względu na wilgotność i wyższą temperaturę sprzyja namnażaniu się bakterii i grzybów. Czyszczenie toalety, wanny czy kabiny prysznicowej, umywalki i umycie podłogi nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Jednak odpowiednie przygotowanie się do tego zadania pozwoli na szybkie i dokładne sprzątniecie całej łazienki. Sprzymierzeńcem w walce z drobnoustrojami oraz brudem są właściwie dobrane środki do czyszczenia łazienki. Przekonaj się jak można szybko i skutecznie uzyskać lśniącą łazienkę.

Skuteczne czyszczenie toalety

Sedes to najbardziej nielubiane miejsce do sprzątania w całym domu, jednak bez wątpienia wymaga on specjalnego traktowania podczas sprzątania. Muszla ze względu na swoją funkcję jest miejscem najbardziej narażonym na gromadzenie się bakterii, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego niezwykle istotne jest regularne i dokładne czyszczenie sedesu. Do codziennego stosowania warto korzystać ze środków, które działają przy każdym spłukaniu toalety. Warto zwrócić uwagę na kostki, które wrzucamy do zbiornika na wodę lub żelowe krążki mocowane bezpośrednio do muszli toaletowej. Takie preparaty pozwolą na codzienne utrzymanie świeżości w toalecie. Do większych zabrudzeń zaleca się stosowanie żeli do czyszczenia toalet, które doskonale radzą sobie zarówno z brudem, jak i bakteriami, a także mają działanie wybielające.

Czysta umywalka

Miejscem, które również podatne jest za częste zabrudzenia jest umywalka. Może się na niej gromadzić osad z brudnych rąk, ślady pasty do zębów czy osad z mydła. Odpowiednie środki do czyszczenia łazienki typu mleczka, sprawi, że posprzątanie umywalki będzie niezwykle szybkie i efektowne. W naszej ofercie posiadamy mleczka czyszczące, które są delikatne dla czyszczonych powierzchni, a zarazem skuteczne. Środki te nadają się do czyszczenia powierzchni szklanych, chromowanych czy ceramicznych. Z ich pomocą można wyczyścić umywalkę, wannę czy inne powierzchnie w łazience. Niewątpliwą zaletą mleczek czyszczących jest fakt, że dostępne są w szerokim wachlarzu zapachów, co czyni sprzątanie łazienki przyjemniejszym.

Drożne rury 

Większość z nas niestety miała okazję się przekonać, jak bardzo uciążliwe są przytkane rury. Jest to dość częsta przypadłość, co spowodowane jest osadzaniem się resztek środków myjących czy gromadzeniem włosów w odpływie i rurach. Kiedy rura zostanie zatkana warto sięgnąć po specjalne preparatu do udrożniania rur. Są to bardzo silne detergenty, które bezwzględnie należy trzymać z dala od dzieci, ale też samemu używać ich z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzięki swoim niezwykle silnym właściwościom bez trudu usuwają pozostałości w odpływie i udrożniają rury. Przed zastawaniem warto upewnić się do jakiego typu rur przeznaczony jest konkretny preparat, gdyż używając niewłaściwego środka, rury mogą ulec uszkodzeniu.

Podsumowując, czyszczenie łazienki może być szybkie i przyjemne, jeśli zastosuje się odpowiednie środki czyszczące. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór produktów, które sprawią, że sprzątanie toalety, fug, luster czy armatury będzie skuteczniejsze. Warto korzystać z preparatów dedykowanych do czyszczenia danego miejsca co wpływa na ostateczny efekt sprzątania, ale też pozwoli uniknąć ewentualnego uszkodzenia sprzątanej powierzchni, co może wystąpić, jeśli do delikatnej powierzchni użyjemy zbyt agresywnego środka czyszczącego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria galanterii skórzanej – czy warto je mieć?
Akcesoria galanterii skórzanej – czy warto je mieć?
Akcesoria skórzane to dodatek charakteryzujący się nie tylko walorami estetycznymi, ale także najwyższą starannością wykonania. Jakie jednak akcesoria warto posiadać? Podpowiadamy, które dodatki będą najlepszym uzupełnieniem damskich oraz męskich stylizacji.
Wpływ zabawek konstrukcyjnych na rozwój zdolności manualnych u dzieci
Wpływ zabawek konstrukcyjnych na rozwój zdolności manualnych u dzieci
Odkryj, jak zabawki konstrukcyjne mogą stymulować rozwój zdolności manualnych u dzieci. Dowiedz się więcej o ich korzyściach dla edukacji i rozwoju Twojego dziecka.
Na co zwrócić uwagę kupując głośnik bezprzewodowy?
Na co zwrócić uwagę kupując głośnik bezprzewodowy?
Jeśli Państwo nadal nie odkryli wielkich zalet głośników bezprzewodowych, to postaramy się przybliżyć ich niezwykłą funkcjonalność, która niesie nam radość i komfort życia.
Ostatnie wpisy