Jak szybko odświeżyć wygląd wnętrza?

Domowa strefa
Jak szybko odświeżyć wygląd wnętrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spodziewasz się gości, ale twój salon wygląda na zaniedbany? A może znudził ci się dotychczasowy wygląd? Bez obaw, mamy na to sposób! Sprawdź, jak szybko odświeżyć wygląd swojego wnętrza!

Wygląd pokoju może się znudzić, przytłaczać lub wręcz powodować, że źle się czujesz w tym pomieszczeniu. Jednak brak funduszy na gruntowny remont czy wymianę mebli potrafi zmniejszyć zapał do zmian. Co zatem możesz zrobić, nie nadwyrężając nadmiernie portfela?

1. Narzuty

Twoja kanapa jest poplamiona, podarta lub przetarta? A może kolor sofy już nie pasuje do obecnego wystroju wnętrza? Postaw na narzutę! W wielu sklepach znajdziesz narzuty, które w jednej chwili odmienią twoje wnętrze nie do poznania! Stanowią również praktyczne rozwiązanie, jeśli masz małe dzieci lub psy. Narzutę zawsze można zdjąć i uprać, co pozwala cieszyć się czystym i schludnym wnętrzem. Co więcej, wraz z narzutą możesz zakupić poszewki na poduchy, dzięki czemu wszystko będzie pasować do odmienionego wnętrza!

2. Tapeta

Nowoczesne tapety to wyjątkowe dzieła sztuki, które potrafią całkowicie odmienić wnętrze, dodać mu koloru, charakteru i stylu. Co więcej, takiej tapety nie musisz kłaść na wszystkich ścianach – wystarczy jedynie na jednej lub dwóch.

3. Dodatki

Zmiana zasłon, wprowadzenie obrazów, kwiatów, kolorowych poduch czy puchatego dywanu, potrafią odmienić wnętrze nie do poznania. Czasem warto wprowadzić dekoracyjne detale, a niekiedy lepiej jest zmniejszyć ich liczbę. Ta ostatnia rada skierowana jest głównie do tych osób, które borykają się z aranżacyjnym chaosem, mają problem z wiecznym bałaganem lub po prostu czują się we wnętrzu przytłoczone. W takim wypadku wybierz tylko te dekoracje, które faktycznie pasują do wystroju, a resztę schowaj.

https://www.instagram.com/p/CG45JUygufR

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rośliny wybrać do łazienki?
Jakie rośliny wybrać do łazienki?
Chcesz mieć rośliny w łazience, ale obawiasz się, że nie przetrwają w takich warunkach? Wbrew pozorom wielu z nich sprzyja wysoka wilgotność. Sprawdź!
Jak prać ekologicznie? Jakich produktów używać?
Jak prać ekologicznie? Jakich produktów używać?
Detergenty w proszku i tradycyjne płyny zawierają substancje chemiczne, takie jak wybielacze, środki powierzchniowo czynne, fosforany i sztuczne aromaty.
Masaż relaksacyjny – jakie są jego największe atuty?
Masaż relaksacyjny – jakie są jego największe atuty?
Praktykowane od wieków w różnych kulturach, masaże relaksacyjne zdobywają coraz większą popularność w dzisiejszym zabieganym świecie.
Ostatnie wpisy