Jak zorganizować swoją toaletkę? Niezbędne porady i tipy

Jak zorganizować swoją toaletkę? Niezbędne porady i tipy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Toaletka to jeden z najczęściej używanych akcesoriów przez kobiety. To tam przechowywane są kosmetyki, produkty do pielęgnacji ciała oraz kolekcję szminek, cieni do powiek czy pudrów. Często są niezorganizowane i niedbale porozrzucane. Poniżej przedstawiamy kilka tipów, które pozwolą Ci zadbać o porządek. 

Na początku zrób porządek

Jeśli w swojej toaletce masz mnóstwo kosmetyków i sama nie wiesz, co się tam znajduje, przed przystąpieniem do jej organizacji, wyciągnij wszystko i wyrzuć przedmioty, których już nie używasz. Na każdym produkcie sprawdź datę ważności, ponieważ z całą pewnością masz rzeczy, które się przeterminowały. W bałaganie bardzo trudno znaleźć kosmetyki nienadające się do użytku dlatego wykorzystaj proces organizacji toaletki również na to. 

Podstawowe zasady organizacji toaletki

Gdy wszystkie kosmetyki masz już przejrzane, a część nieużywanych i przeterminowanych wyrzuciłaś, nadszedł czas na zorganizowanie miejsca w toaletce. Zanim zaczniesz układać produkty, zastanów się, których najczęściej używasz, a które nie są Ci na co dzień potrzebne. Podkład, tusz do rzęs, balsam do ciała czy żel do twarzy powinny znaleźć się w łatwo dostępnych miejscach, z kolei w dolnych szufladach lub w ich głębszych częściach zorganizuj miejsce dla przedmiotów używanych raz na jakiś czas. 

Podziel kosmetyki na kategorie

Teraz nareszcie nadszedł czas na pracę z kosmetykami. Celem organizacji toaletki posegreguj wszystkie kosmetyki pod względem użycia. Oddziel od siebie produkty pielęgnacyjne codziennego użycia, jak np. krem nawilżający i serum do twarzy, kosmetyki do delikatnego makijażu oraz cienie do oczu, konturówki czy rzadko używane szminki. Gdy podzielisz przedmioty na kategorie względem użycia, dużo łatwiej Ci będzie je następnie ułożyć, a o poranku znaleźć. Z naszej strony polecamy wyposażyć się w rozdzielacze do szuflad. Dzięki temu ich wnętrze będzie wyglądało na bardziej zorganizowane. Każdy rozdzielacz możesz opisać, aby dokładnie wiedzieć, co się w nim znajduje. 

Zainwestuj w organizery

Jeśli nie masz zbyt dużej toaletki lub brak Ci w niej półek, zainwestuj w organizery. Występują w różnorodnych kolorach, więc łatwo dopasować je do wnętrza. Komfort ich użytkowania jest olbrzymi, ponieważ to w nich umieścisz kosmetyki, dzięki czemu będą zajmować dużo mniej miejsca. Produkty do codziennej pielęgnacji możesz włożyć do jednego koszyczka i trzymać je na widoku. Z kolei kosmetyki do kolorowego makijażu włóż do półki i wyciągaj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Organizery mają szereg przegródek, dzięki czemu mniejsze elementy nie gubią się, a całość wygląda estetycznie. 

Przechowuj kosmetyki w mniejszych pojemnikach

Bardzo często kupujesz produkty w większych pojemnikach? Nic dziwnego! Są tańsze i oszczędzają czas spędzony na zakupach. Niestety często są też niepraktyczne. Duże płyny micelarne zajmują więcej miejsca, tak samo jak żele do kąpieli czy balsamy do ciała. Na szczęście jest na to sposób. Kosmetyki w dużych pojemnikach możesz przelać do mniejszych buteleczek. W tym celu polecamy zakup małych podróżnych pojemniczków. Zazwyczaj mają pojemność 100-150 ml, więc są poręczne i nie zajmują dużo miejsca. Z kolei większe opakowania warto schować do szafki i dopełniać buteleczki wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. 

Nie kupuj na zapas

Kto nie skusił się kiedyś na promocję? Niemal każdy ma na swoim koncie takie wpadki. Jeśli chcesz mieć w pełni zorganizowaną toaletkę, nie kupuj na zapas, choć wydaje się, że to świetna opcja. Niestety, ale szósty balsam do ciała lub kredka do oczu to zły pomysł. Takie zakupy robią jedynie bałagan w Twojej toaletce, a Ty i tak tego nie zużyjesz przed końcem daty ważności. Staraj się również nie kupować kosmetyków pod wpływem emocji i impulsu. Takie zakupy zazwyczaj kończą się fiaskiem, a produkty będą przez kolejny rok zalegać w szufladzie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpiecznie przygotować się do swojego pierwszego skoku spadochronowego?
Jak bezpiecznie przygotować się do swojego pierwszego skoku spadochronowego?
Przygotuj się do emocjonującego skoku spadochronowego z naszym bezpiecznym i szczegółowym poradnikiem. Poznaj wskazówki dotyczące treningu, wyposażenia i technik lądowania, które pomogą Ci przeżyć niesamowité doświadczenie.
Rozjaśnianie brwi hitem w 2021 roku?
Rozjaśnianie brwi hitem w 2021 roku?
Trendy kosmetyczne z sezonu na sezon ulegają zmianie. W tym roku niezwykle modne są wyraźne, jasne, niemal białe brwi. Chcesz wiedzieć więcej na temat najmodniejszego trendu 2021? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Co to jest gioia di vivere? Czego możemy nauczyć się od Włochów?
Co to jest gioia di vivere? Czego możemy nauczyć się od Włochów?
Włosi uchodzą za naród życzliwy i przyjaźnie nastawiony do drugiego człowieka. Radość z życia jest tym, czego możemy się od nich uczyć. Poznaj włoską gioia di vivere!
Ostatnie wpisy