Jak będą wyglądać miasta przyszłości?

Inne
Jak będą wyglądać miasta przyszłości?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Miasta Polski oraz całego świata ciągle się zmieniają. Nowe technologie i procesy społeczne bezustannie kształtują miejsca, w których żyjemy. Jakich zmian możemy się spodziewać w przyszłości? Jak będą wyglądały miasta następnych pokoleń?

Smart cities

Termin ten pochodzi z języka angielskiego i oznacza tyle, co „inteligentne miasta”. Według licznych koncepcji, miasta przyszłości będą bowiem zmierzać w kierunku stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych na skalę znacznie większą niż obecnie. Oczywiście wykorzystanie nawet już istniejących technologii wymaga czasu. Sam fakt dostępności danego rozwiązania nie oznacza jeszcze, że może ono zostać zastosowane na większą skalę. Istnieje jednak wiele przesłanek wskazujących na to, jak mogą wyglądać smart cities. Wystarczy spojrzeć na najnowocześniejsze miasta świata, takie jak Dubaj, Seul, Singapur, Tokio i wiele innych. Zdobycze technologii są zintegrowane z życiem tamtejszych ludzi na skalę nieporównywalnie większą niż w naszym kraju.

Sztuka gospodarowania przestrzenią

Miasta przyszłości będą budowane tak, aby wykorzystywać dostępną przestrzeń maksymalnie efektywnie. Wiele aglomeracji już teraz podejmuje poważne kroki w tym kierunku. Jest to szczególnie ważne w miejscach charakteryzujących się wysokim zagęszczeniem ludności. Odpowiednie gospodarowanie dostępną przestrzenią nie jest jednak proste. W zastosowaniu optymalnych rozwiązań z reguły przeszkadza stara infrastruktura. Świetny tego przykład stanowią brakujące miejsca parkingowe. Ten elementarny problem dotyka mieszkańców wielu miast współczesnego świata. Na szczęście z pomocą przychodzą nowe technologie pozwalające modernizować przestarzałe przestrzenie. Jednym z liderów na rynku rozwiązań parkingowych jest firma BSC Solutions. Choć praca pojedynczego przedsiębiorstwa stanowi kroplę w morzu potrzeb, jest ważna i zasługuje na docenienie.

Czy miasta będą eko?

Mieszankę nowoczesnej infrastruktury i ogromnych ilości zieleni widzieliśmy w niejednym filmie science fiction. Miejsca stosujące takie praktyki pojawiają się coraz częściej już w dzisiejszych czasach. Miasto przyjazne środowisku naturalnemu musi jednak zdobyć się na znacznie więcej. Rozwiązanie pogłębiających się problemów klimatycznych i utrzymanie właściwego kursu z pewnością będzie stanowić jedno z głównych wyzwań konstruktorów przyszłych aglomeracji. Niestety, duża koncentracja ludzi i środków transportu nie ułatwia tego zadania. Istnieje jednak możliwość, że ludzie nie będą mieli wiele do powiedzenia w tej kwestii. Problemy klimatyczne postępują w szybkim tempie. Jest bardzo prawdopodobne, że nasze przyszłe miasta nie będą miały innego wyjścia, jak tylko stać się przyjaznymi środowisku. Pewne działania w tym kierunku są podejmowane już teraz. Świetny tego przykład stanowi infrastruktura umożliwiająca ładowanie elektrycznych pojazdów. Jest ona coraz szerzej dostępna na całym świecie, a także w Polsce.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy wykonuje się przeszczep włosów?
Kiedy wykonuje się przeszczep włosów?
Gęste, bujne włosy dodają pewności siebie i są uznawane za kanonicznie atrakcyjne. Niestety czynniki zdrowotne, hormonalne czy wypadki, pozbawiają niektóre osoby owłosienia na głowie i nie tylko. Zobacz, w jakich sytuacjach można przeprowadzić zabieg przeszczepu włosów.
Zainspiruj Się: Najlepsze Street Style na Ulicach Miast
Zainspiruj Się: Najlepsze Street Style na Ulicach Miast
Uliczna moda stała się jednym z najważniejszych źródeł inspiracji w dzisiejszym świecie mody.
Jak stworzyć miejsce pracy w domu?
Jak stworzyć miejsce pracy w domu?
W momencie wybuchu epidemii koronawirusa coraz więcej osób przeszło na zdalny tryb pracy. Oznacza to, że wykonują swoje obowiązki zawodowe bez chodzenia do biura - najczęściej z domu. Jak przygotować miejsce do pracy? Sprawdź.
Ostatnie wpisy