„Kwiat szczęścia” – film na jesienne wieczory w dobie pandemii

Styl życia
„Kwiat szczęścia” – film na jesienne wieczory w dobie pandemii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Kwiat szczęścia” to biotechnologiczny horror, który opowiada o wybuchu dość specyficznej zarazy. Wirus, z którym walczą bohaterowie, ma bowiem poprawiać samopoczucie i dawać radość.

Horror z elementami dramatu rodzinnego w tle został zrealizowany przez austriacką reżyserkę Jessikę Hausner. Opowiada o pewnej biotechnolożce, Alice, pracującej dla korporacji zajmującej się rozwojem nowych gatunków roślin. To właśnie ona przyczynia się do wyhodowania niezwykle pięknego kwiatu. Ten, oprócz niezwykłej urody, posiada również nadzwyczajne właściwości – potrafi sprawić, że właściciel owej rośliny staje się szczęśliwy.

Choć na pozór brzmi to dobrze i każdy chciałby mieć taki kwiat w swojej kolekcji, to jednak działa on destrukcyjne na relacje z innymi ludźmi. Co więcej, przez niego nie potrafią oni okazywać uczuć i powoli stają się bezmyślnymi zombie, upojonymi czerwonym kwiatowym pyłkiem. Filmowi dramaturgii dodaje fakt, że za osoby zainfekowane uznaje się te, które nie zostały poddane działaniu rośliny, dlatego stara się im podać antidotum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na zmianę fryzury
Pomysły na zmianę fryzury
Chcesz zrobić prawdziwą metamorfozę swoich włosów? Przedstawiamy najmodniejsze cięcia oraz kolory tego sezonu!
Jak pandemia wpłynie na wnętrza naszych domów w 2021 roku?
Jak pandemia wpłynie na wnętrza naszych domów w 2021 roku?
Z powodu pandemii wiele osób zostało na długo zamkniętych we własnych domach. Przymusowa kwarantanna spowodowała, że zaczęliśmy na nowo urządzać wnętrza naszych domów i mieszkań. Jak wystrój wnętrz będzie wyglądał w 2021 roku? Minimalizm i wielofunkcyjność nadal będą królować? Sprawdź!
Czy warto kupić okulary przez internet?
Czy warto kupić okulary przez internet?
W ostatnim czasie branża e-commerce przeżywa wzmożony rozwój. Bez konieczności wychodzenia z domu możemy dzisiaj nabyć produkty, które jeszcze do niedawna dostępne były jedynie w punktach stacjonarnych. Czy kupowanie okularów w sieci to dobry pomysł?
Ostatnie wpisy