Na czym polega aromaterapia?

Na czym polega aromaterapia?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aromaterapia to tradycyjna chińska metoda leczenia znana ludziom od tysięcy lat. Ta wyjątkowa forma medycyny naturalnej opiera się przede wszystkim na stosowaniu olejków z leczniczych roślin. Dowiedz się, na czym konkretnie polega aromaterapia oraz kiedy może okazać się przydatna. 

Jak działa aromaterapia?

Aromaterapia, jak sama nazwa wskazuje, to metoda lecznicza koncentrująca się na uzdrawiającej mocy zapachów. Aromaterapia ma swoje początki w Chinach oraz należy do medycyny naturalnej. Opiera się przede wszystkim na zastosowaniu roślin leczniczych zawierających olejki eteryczne. Olejki te mogą zostać wprowadzone do organizmu poprzez wąchanie, wdychanie, inhalacje, masaż olejkami lub kąpiel w wodzie z dodatkiem olejków.

A jak to działa? Podstawowym celem zabiegów aromaterapeutycznych jest przywrócenie równowagi umysłu oraz ciała. Aromaterapia może więc złagodzić objawy chorób oraz znacząco wpłynąć na samopoczucie. Dużą zaletą tej metody jest jej szerokie zastosowanie – wyróżnia się bowiem  wiele olejków mających różnorodny wpływ na nasz organizm. Możesz mieć więc pewność, że znajdziesz coś, co będzie odpowiadać na Twoje potrzeby. 

Olejki stosowane w aromaterapii

W aromaterapii stosowane są różnego rodzaju olejki roślinne, które mogą mieć właściwości odkażające, antyseptyczne lub bakteriobójcze. Jakie olejki stosuje się najczęściej?

Jednym z często wybieranych olejków jest olejek eukaliptusowy. Działa antyseptycznie, wykrztuśnie, a także wspiera układ immunologiczny człowieka. Można go więc stosować w leczeniu przeziębienia oraz grypy, a także w leczeniu chorób skóry, na przykład trądziku. 

Kolejnym często stosowanym w aromaterapii olejkiem jest olejek anyżowy. On również posiada właściwości antybakteryjne i wykrztuśnie, dlatego też polecany jest podczas przeziębienia.

Jeśli natomiast zmagasz się z przypadłościami natury gastrycznej, to dobrym wyborem będzie olejek miętowy. Działa on również przeciwbólowo i znieczulająco. Oprócz aromaterapii może być stosowany doustnie.

Inne dość często stosowane olejki w aromaterapii to między innymi: olejek cytrynowy, olejek lawendowy, olejek migdałowy, olejek różany, olejek paczuli, olejek sandałowy oraz olejek pichtowy.

Jeśli szukasz olejku idealnego do rozpoczęcia aromaterapii w domu, to koniecznie sprawdź produkty, które oferuje drogeria internetowa.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mareefe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 ekologicznych gadżetów reklamowych dla gastronomii
5 ekologicznych gadżetów reklamowych dla gastronomii
Poniżej przedstawiamy gadżety, które nadają się dla branży gastronomicznej.
Pokaz mody z udziałem marionetek!
Pokaz mody z udziałem marionetek!
Nietuzinkowy pokaz mody z udziałem marionetek! Tego nie można przegapić!
Jak nowocześnie zaaranżować biuro?
Jak nowocześnie zaaranżować biuro?
Nie da się ukryć, że w obecnych czasach większość z nas wykonuje swoje obowiązki w firmowych biurach. To właśnie te miejsca stały się dla nas przysłowiowym, drugim domem, a co za tym idzie, praktycznie każdy z nas chce zagwarantować sobie odpowiednie i optymalne warunki do wykonywania pracy. Niemniej jednak warto zauważyć, że przestrzenie biurowe często daleko odbiegają od perfekcyjnych, a co za tym idzie, zdecydowana większość pracowników nie jest zbyt zadowolona. Jak sobie z tym radzić?
Ostatnie wpisy