Planujesz zimowy remont w domu? Zobacz jak najlepiej go przeprowadzić i skąd wziąć finansowanie!

Planujesz zimowy remont w domu? Zobacz jak najlepiej go przeprowadzić i skąd wziąć finansowanie!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Remonty nigdy nie są czymś przyjemnym i wymagają od nas sporo cierpliwości, ale czasami są po prostu koniecznością. Aby prace w mieszkaniu przebiegły jak najsprawniej i bez przeszkód warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Potrzebne są mądre decyzje i dobry plan

Aby remont był efektywny i nie przyprawił nas o duży ból głowy, należy go przede wszystkim odpowiednio zaplanować. Jeśli puścimy wodze fantazji i będziemy chcieli przeprowadzić go spontanicznie, może nas to kosztować sporo stresu i pieniędzy. Musimy podjąć rozsądne decyzje, zanim jeszcze zaczniemy działać.

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić czy najlepszym wyborem będzie w naszym przypadku remontowanie na własną rękę, czy zatrudnienie specjalistów. Ta druga opcja jest o tyle wygodna, że właściwie niewiele nas interesuje – zdecydowaną większość prac bierze na siebie ekipa remontowa. Jeśli mamy wystarczająco dużo środków, możemy nawet skorzystać z usług projektanta wnętrz, który podpowie co, gdzie i jak ulokować, aby nasze mieszkanie było skrojone dokładnie na miarę naszych potrzeb.

Jeśli czujemy, że nie obejdzie się bez pomocy finansowej, można odwiedzić stronę https://sowafinansowa.pl, na której znaleźć można wszelkie potrzebne informacje w dziedzinie pożyczek.

Jak najlepiej zaplanować remont?

Gdy decyzje zostaną już podjęte i założymy, że większość prac chcemy wykonać na własną rękę, możemy przystąpić do działania. Pamiętajmy, że do przeprowadzenia prac potrzebne są odpowiednie narzędzia. Warto je zakupić, bowiem później przydadzą się z pewnością w codzienności.

Przed rozpoczęciem remontu bardzo ważne jest, aby jak najlepiej zabezpieczyć mieszkanie, aby uniknąć wszelkiego rodzaju uszkodzeń. W zależności od tego, co chcemy naprawić/wymienić powinniśmy zadbać, aby elementy, które zostają „po staremu”, były osłonięte ochronną folią czy tekturą. Oszczędzi nam to uszkodzeń na przykład mebli, drzwi, okien czy podłogi, a także dodatkowych porządków po zakończeniu robót. Elementy możliwe do zdemontowania najlepiej w ogóle wynieść z domu, na przykład do garażu czy piwnicy. Te, które możemy co najwyżej przesuwać, można postawić na środku pomieszczenia, aby mieć swobodny dostęp do wszystkich zakątków.

W przypadku remontów niezwykle ważna jest kolejność prac. Jeśli zrobimy coś nie w odpowiedniej kolejności, na przykład najpierw zajmiemy się wykończeniem podłogi, a później wygładzaniem i malowaniem ścian możemy gotową już posadzkę zabrudzić i zniszczyć.

  • W pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić prac konstrukcyjne, jak na przykład zabudowy rur i przewodów, czy wykonania modnych dziś sufitów podwieszanych oraz prace instalacyjne.
  • Następnie możemy zająć się wymianą lub naprawą okien i drzwi, przy których często zdarzają się uszkodzenia ścian czy elewacji. 
  • Kolejnym krokiem będą prace naprawcze, do których zaliczyć można przygotowanie ścian i sufitów (szpachlowanie, gruntowanie itp.) do malowania, a także renowacja podłogi.
  • Na końcu wykonuje się prace wykończeniowe i montażowe. Chodzi tutaj o malowanie i wykańczanie ścian, sufitów i podłogi oraz montaż wszelkich mebli i urządzeń, takich jak na przykład półki, szafy, lampy, gniazdka i kontakty.

Skąd wziąć na to pieniądze?

Remonty niestety są zwykle dość kosztownym przedsięwzięciem. Warto dlatego zainteresować się formami pomocy finansowej, takimi jak, chociażby chwilówki. Wiele instytucji pozabankowych oferuje teraz pożyczki na korzystnych warunkach, często nawet kilkanaście tysięcy złotych bez odsetek lub z niewielkim procentem. Mnóstwo informacji na ten temat znaleźć można na stronie: https://sowafinansowa.pl/artykuly/nowe-pozyczki-chwilowki/.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
7 zasad dbania o domową monsterę
7 zasad dbania o domową monsterę
Monstera jest hitem wśród kwiatów doniczkowych. Poznaj triki i wskazówki, jak o nią dbać, by wyrosła duża i piękna.
Brafitterka – jak z pasji uczynić zawód?
Brafitterka – jak z pasji uczynić zawód?
Wygodna bielizna daje poczucie komfortu każdej kobiecie. Aby tak było, musi być odpowiednio dopasowana. Dowiedz się, jak może pomóc Ci w tym brafitterka.
Weź udział w konkursie organizowanym przez L’oreal Paris i Vogue Polska
Weź udział w konkursie organizowanym przez L’oreal Paris i Vogue Polska
Konkurs „Moja odwaga, moja historia” organizowany z okazji 50lecia sloganu „Ponieważ jesteś tego warta”.
Ostatnie wpisy