Śniadanie, które poprawia pracę mózgu – dowiedz się jak je przygotować!

Śniadanie, które poprawia pracę mózgu – dowiedz się jak je przygotować!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Śniadanie daje Ci niezbędną energię na cały dzień. Zapewnienie swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych w niedługim czasie po przebudzeniu zapewni Ci nie tylko lepsze samopoczucie, ale także wesprze funkcjonowanie Twojego mózgu. 

O czym musisz pamiętać, przygotowując śniadanie? 

Śniadanie, które jesz, powinno zawierać odpowiednią ilość kalorii. Specjaliści zalecają 350 – 500 kalorii. Jest to optymalna porcja, która poprawia koncentrację.  

Po jakie produkty powinieneś sięgać?  

Źródłem bogatym w składniki odżywcze są warzywa i owoce. Nie traktuj ich jednak jako podstawy swojego śniadania, ale raczej jako dodatek. Twoje śniadanie powinno bazować na takich składnikach jak produkty pełnoziarniste (pieczywo, płatki zbożowe) oraz nabiał (jogurty naturalne, mleko, jajka, sery). Przykłady? Zrób omlet z dodatkiem pokrojonych świeżych warzyw (np. pomidorów, ogórków, papryki). Przygotuj jogurt naturalny z dodatkiem płatków owsianych, suszonej żurawiny i płatków migdałów. Spróbuj pełnoziarnistego tosta z masłem orzechowym i bananem.

Zdj. główne: brooke lark/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rękawica Kessa – marokański sposób na gładką i jędrną skórę
Rękawica Kessa – marokański sposób na gładką i jędrną skórę
Rękawica Kessa wraca do łask! Wcześniej była stosowana w marokańskich łaźniach, obecnie coraz więcej osób stosuje ją u siebie w domu. Zadbaj i Ty o wyjątkową pielęgnację swojej skóry!
Jak efektywnie uczyć się samemu języków obcych?
Jak efektywnie uczyć się samemu języków obcych?
Uczysz się obcego języka? Dzięki tym metodom urozmaicisz jego przyswajanie!
Jak będą wyglądać miasta przyszłości?
Jak będą wyglądać miasta przyszłości?
Miasta Polski oraz całego świata ciągle się zmieniają. Nowe technologie i procesy społeczne bezustannie kształtują miejsca, w których żyjemy. Jakich zmian możemy się spodziewać w przyszłości? Jak będą wyglądały miasta następnych pokoleń?
Ostatnie wpisy