Styl życia

Jak zachować wspomnienia? 5 kreatywnych inspiracji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jon Tyson/unsplash.com

Teraz pamiętasz, ale za jakiś czas wspomnienia mogą się nieco zacierać. Chcesz zatrzymać się jak najdłużej? Wykorzystaj nasze sposoby, a dzięki nim piękne chwile będą zawsze z Tobą. Oto kilka propozycji. Która z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu? Sprawdź!

Drukuj zdjęcia

Na początek najprostszy sposób. Mianowicie chodzi o to, że teraz zdjęcia wykonujemy głównie telefonem. Robimy ich setki, jeśli nie tysiące. Dyski w komputerze są przepełnione fotografiami z różnych mniej lub bardziej istotnych wydarzeń. Nie ma jednak nic lepszego niż zdjęcia drukowane. Wybierzmy zatem najlepsze kadry i wywołajmy je. Do wyboru są standardowe rozmiary, jednak świetnie sprawdzą się też małe polaroidy. Możemy ponadto zdecydować się na tematyczną fotoksiążkę, którą świetnie się potem przegląda. Występują one w najróżniejszych motywach, z dodatkowymi napisami i innymi dekoracjami.

Ozdabiaj albumy 

Innym sposobem jest umieszczenie wydrukowanych odbitek w albumach. Spersonalizujmy okładkę takiego albumu zgodnie z własnymi preferencjami i umiejętnościami. Jeśli w środku znajdują się fotografie z ostatniego urlopu, przygotujmy różne akcesoria, by okładka była iście wakacyjna, jeśli ze świąt – świąteczna i tak dalej.

Scrapbooking

Nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść jeszcze o krok dalej i ozdobić poszczególne strony albumu. Na każdej z nich możemy przykleić kolorowy papier, wstążeczki, pamiątkowe bilety z koncertu czy innego wydarzenia, wycinki z gazet, pocztówek czy gotowe scrapki (gotowe, wycięte z papieru kształty i napisy), naklejki, cyrkonie, stemple, pieczątki, pasty strukturalne czy papierowe kwiaty. Scrapbooking daje nam ogromne pole do popisu i tylko od nas zależy, jak to wykorzystamy.

Pudełko ze wspomnieniami

Skrzynka ze skarbami zawsze przyprawia o dreszczyk emocji i ekscytację. Dlaczego więc nie zrobić sobie tej przyjemności i nie mieć własnych skarbów? Sięgnijmy po pudełko albo skrzyneczkę i w środku umieśćmy wszystko to, co wywołuje miłe wspomnienia oraz skojarzenia. Następnie możemy je też dowolnie ozdobić – pomalować farbami, przykleić koraliki, pompony, sznurki, kawałki materiałów i co tylko sobie wymyślimy. Każde otwieranie takiego pudełka będzie jak podróż w czasie.

Załóż fotobloga

Świetnym sposobem na zachowanie wspomnień jest też prowadzenie internetowego pamiętnika. Możemy oczywiście założyć bloga albo skorzystać po prostu z prywatnego konta na Instagramie. Wstawiamy tam i zdjęcia, i posty, łapiemy aktualne emocje, relacjonujemy daną chwilę. W ten sposób możemy w każdej chwili wrócić i przypomnieć sobie przeżywane emocje. Pamiętajmy, że nikt nie musi mieć do nich dostępu.

A zatem która propozycja najbardziej przypadła Ci do gustu? Którą wykorzystasz przy najbliższej okazji? Jedno jest pewne – naprawdę warto zadbać o to, by pamiętać piękne chwile i często do nich wracać!

Zdj. główne: Jon Tyson/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć