Jak zachować wspomnienia? 5 kreatywnych inspiracji

Jak zachować wspomnienia? 5 kreatywnych inspiracji
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Teraz pamiętasz, ale za jakiś czas wspomnienia mogą się nieco zacierać. Chcesz zatrzymać się jak najdłużej? Wykorzystaj nasze sposoby, a dzięki nim piękne chwile będą zawsze z Tobą. Oto kilka propozycji. Która z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu? Sprawdź!

Drukuj zdjęcia

Na początek najprostszy sposób. Mianowicie chodzi o to, że teraz zdjęcia wykonujemy głównie telefonem. Robimy ich setki, jeśli nie tysiące. Dyski w komputerze są przepełnione fotografiami z różnych mniej lub bardziej istotnych wydarzeń. Nie ma jednak nic lepszego niż zdjęcia drukowane. Wybierzmy zatem najlepsze kadry i wywołajmy je. Do wyboru są standardowe rozmiary, jednak świetnie sprawdzą się też małe polaroidy. Możemy ponadto zdecydować się na tematyczną fotoksiążkę, którą świetnie się potem przegląda. Występują one w najróżniejszych motywach, z dodatkowymi napisami i innymi dekoracjami.

Ozdabiaj albumy 

Innym sposobem jest umieszczenie wydrukowanych odbitek w albumach. Spersonalizujmy okładkę takiego albumu zgodnie z własnymi preferencjami i umiejętnościami. Jeśli w środku znajdują się fotografie z ostatniego urlopu, przygotujmy różne akcesoria, by okładka była iście wakacyjna, jeśli ze świąt – świąteczna i tak dalej.

Scrapbooking

Nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść jeszcze o krok dalej i ozdobić poszczególne strony albumu. Na każdej z nich możemy przykleić kolorowy papier, wstążeczki, pamiątkowe bilety z koncertu czy innego wydarzenia, wycinki z gazet, pocztówek czy gotowe scrapki (gotowe, wycięte z papieru kształty i napisy), naklejki, cyrkonie, stemple, pieczątki, pasty strukturalne czy papierowe kwiaty. Scrapbooking daje nam ogromne pole do popisu i tylko od nas zależy, jak to wykorzystamy.

Pudełko ze wspomnieniami

Skrzynka ze skarbami zawsze przyprawia o dreszczyk emocji i ekscytację. Dlaczego więc nie zrobić sobie tej przyjemności i nie mieć własnych skarbów? Sięgnijmy po pudełko albo skrzyneczkę i w środku umieśćmy wszystko to, co wywołuje miłe wspomnienia oraz skojarzenia. Następnie możemy je też dowolnie ozdobić – pomalować farbami, przykleić koraliki, pompony, sznurki, kawałki materiałów i co tylko sobie wymyślimy. Każde otwieranie takiego pudełka będzie jak podróż w czasie.

Załóż fotobloga

Świetnym sposobem na zachowanie wspomnień jest też prowadzenie internetowego pamiętnika. Możemy oczywiście założyć bloga albo skorzystać po prostu z prywatnego konta na Instagramie. Wstawiamy tam i zdjęcia, i posty, łapiemy aktualne emocje, relacjonujemy daną chwilę. W ten sposób możemy w każdej chwili wrócić i przypomnieć sobie przeżywane emocje. Pamiętajmy, że nikt nie musi mieć do nich dostępu.

A zatem która propozycja najbardziej przypadła Ci do gustu? Którą wykorzystasz przy najbliższej okazji? Jedno jest pewne – naprawdę warto zadbać o to, by pamiętać piękne chwile i często do nich wracać!

Zdj. główne: Jon Tyson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowa maseczka z awokado. Poznaj jej właściwości!
Domowa maseczka z awokado. Poznaj jej właściwości!
Maseczka z awokado skuteczna w walce z przesuszoną i poszarzałą skórą twarzy.
Jak poradzić sobie skutecznie z rozstępami?
Jak poradzić sobie skutecznie z rozstępami?
Jak pozbyć się rozstępów i jakie metody skutecznie je usuną z naszych ud, brzucha i pośladków? Poznaj sposoby na poradzenie sobie z tymi zmianami skórnymi.
Jakie rośliny wybrać do sypialni? Poznaj topową 7!
Jakie rośliny wybrać do sypialni? Poznaj topową 7!
Rośliny mogą być ozdobą każdego mieszkania. Jakie rośliny wybrać do sypialni? Sprawdź!
Ostatnie wpisy