Fryzury Urodowe sztuczki

Jak zrobić fale prostownicą? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
stockking/freepik.com

Fale to uczesanie, które świetnie prezentuje się na co dzień oraz w trakcie specjalnych okazji. Sprawdź, jak w prosty sposób wykonać je w domu przy użyciu prostownicy.

Kręcenia włosów prostownicą to doskonała alternatywna dla tradycyjnych metod, takich jak wałki czy nawet lokówka. Zamierzony efekt, czyli delikatne, romantyczne fale można  osiągnąć bardzo szybko i bez najmniejszej trudności.

Zacznij od umycia włosów. Dodatkowo zadbaj o nie poprzez zastosowanie kosmetyków w rodzaju odżywki, olejku czy pianki do stylizacji.

Następnie przygotuj sprzęt. Prostownica powinna być nastawiona na optymalną temperaturę 180 stopni. Jeśli posiadasz naprawdę cienkie kosmyki, lepiej ją obniżyć.

Kolejna niezbędna czynność to dokładne rozczesanie włosów. Potem podziel je na części i podepnij te, którymi zajmiesz się w drugiej kolejności, aby ułatwić sobie pracę.

Właściwy zabieg polega na okręceniu każdego z pasm wokół prostownicy, rozpoczynając od nasady. Na koniec wystarczy powoli przeciągnąć urządzenie do samego końca pasma i puścić zacisk. Pozostaje tylko utrwalić fryzurę przy użyciu lakieru do włosów.

Zdjęcie główne: stockking/freepik.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć