Jak uniknąć oparzenia słonecznego?

Jak uniknąć oparzenia słonecznego?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zbyt długa ekspozycja na promieniowanie słoneczne może skutkować bolesnym poparzeniem. Przeczytaj, jak uniknąć oparzeń i podrażnień skóry oraz przykrych dolegliwości z nimi związanych.

Stosuj ochronne kremy spf 

Nowe formuły kremów spf są komfortowe w nakładaniu, niemal niewyczuwalne na skórze i pozbawione białego nalotu, który mógłby zostawiać ślady na ubraniach. Na stronie: jestemeko.eu dostępny jest szeroki wybór produktów opartych na naturalnych olejkach i formule mineralnej, które zapewniają ochronę podczas przebywania na słońcu. Wybrane kremy i olejki pochodzenia naturalnego często są przyjazne dla wrażliwej i skłonnej podrażnień skóry, co sprawia, że są zalecane również do stosowania na delikatnej skórze dzieci i niemowląt. 

Należy pamiętać o tym, że pierwsze objawy oparzenia słonecznego występują zwykle po 4-6 godzinach od momentu ekspozycji na słońce, dlatego nie należy podczas opalania dać się zwieść wrażeniu, że wszystko jest w porządku i nie stosować ochrony spf. Po intensywnej i długotrwałej kąpieli słonecznej bez filtra ochronnego skóra może być przesuszona, zaczerwieniona, a także boleśnie reagować nawet na najlżejszy dotyk. Warto pamiętać także o właściwej aplikacji kremu – aby uzyskać optymalną ochronę produkt należy dokładać przynajmniej co dwie godziny, a także po kontakcie z wodą czy wytarciu skóry ręcznikiem. Nie powinno się też stosować przeterminowanych kremów do opalania, ponieważ mogą one nie zapewniać skórze już żadnej ochrony. 

Ochłodzenie i nawilżenie po opalaniu 

Ważnym elementem odpowiedniej pielęgnacji skóry latem jest również nawilżanie po dniu spędzonym na słońcu. W tym celu świetnie sprawdzą się balsamy i żele po opalaniu na bazie naturalnych formuł, takich jak aloes czy olej ryżowy. Jeśli chcesz podbić opaleniznę, warto zastosować także olejek do ciała z olejem chia i złotymi drobinkami, dostępny pod adresem: jestemeko.eu, który nawilża skórę i nadaje jej piękne, satynowe wykończenie. 

Ochrona głowy i nawadnianie organizmu

Poza stosowaniem profesjonalnych produktów i filtrów spf, które w dobrych cenach można znaleźć na stronie: jestemeko.eu, ważne jest również prawidłowe nawodnienie organizmu podczas wysokich temperatur. W czasie upałów należy pić duże ilości wody, a także chronić głowę w czasie przebywania na słońcu, aby nie narażać się na udar cieplny. Osoby starsze, dzieci i posiadacze wrażliwej skóry powinni unikać latem intensywnej ekspozycji na słońce od godz. 10 do 15.

Fot.: Lino Ogenio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Języki skandynawskie – czy warto się uczyć?
Języki skandynawskie – czy warto się uczyć?
Języki obce w dzisiejszym świecie nie są nam takie obce, jak sama nazwa wskazuje. Język angielski jest niemalże obowiązkowym drugim […]
Jakie kolory nosić w okresie przejściowym?
Jakie kolory nosić w okresie przejściowym?
Poszukujesz kolorów idealnych na okres przejściowy? Oto nasze propozycje!
Akcesoria galanterii skórzanej – czy warto je mieć?
Akcesoria galanterii skórzanej – czy warto je mieć?
Akcesoria skórzane to dodatek charakteryzujący się nie tylko walorami estetycznymi, ale także najwyższą starannością wykonania. Jakie jednak akcesoria warto posiadać? Podpowiadamy, które dodatki będą najlepszym uzupełnieniem damskich oraz męskich stylizacji.
Ostatnie wpisy