Jak urządzić funkcjonalny salon?

Domowa strefa
Jak urządzić funkcjonalny salon?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W twoim mieszkaniu panuje nieustanny bałagan? Nie wiesz jak zaaranżować nowoczesny i minimalistyczny salon? A może czujesz, że masz za dużo rzeczy? W niniejszym artykule pomożemy ci urządzić funkcjonalny salon!

Nie musisz przeprowadzać generalnego remontu, aby stworzyć funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń. Poniżej przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą ci uporządkować przestrzeń i sprawią, że stanie się ona bardziej praktyczna.

1. Sprawdź czy wszystkiego potrzebujesz

Sporo osób lubi gromadzić rzeczy, przy czym nierzadko robi to zupełnie nieświadomie. Szkatułka otrzymana na urodziny od mamy, figurka z wakacji, słonik na szczęście czy wazon kupiony na promocji. Im więcej bibelotów, tym więcej sprzątania – takie przedmioty zbierają kurz, a ich odkurzanie bywa uciążliwe.

Ten punkt tyczy się nie tylko bibelotów, ale także ubrań czy mebli. Niekiedy w mieszkaniu mamy szafy po brzegi wypchane ubraniami, w których nie chodzimy, ale które zajmują ogrom miejsca. Czasem jest ich tak dużo, że gdyby usunąć wszystkie nienoszone ciuchy i nieużywane akcesoria, to niektóre komody pozostałyby puste.

2. Postaw na wielozadaniowe meble

Ława z możliwością rozkładania, narożnik z funkcją spania, praktyczna szafka RTV dobrze organizująca przestrzeń telewizyjną, czy komody z licznymi przegródkami, które posegregują twoje ubrania, biżuterię czy bieliznę. Wszystko to sprawia, że mieszkanie staje się bardziej użyteczne i rzadziej tworzy się w nim bałagan.

3. Minimalistyczne meble w kolorze ścian

Jeżeli chcesz optycznie powiększyć przestrzeń, koniecznie postaw na jasne, minimalistyczne meble w kolorze ścian. Dzięki nim pomieszczenie będzie wyglądało na przestronne i będzie sprzyjało wypoczynkowi oraz relaksowi.

Kolejnym trikiem powiększającym przestrzeń są odbijające światło powierzchnie. Te doskonale sprawdzają się w minimalistycznych i nowoczesnych salonach. W takim wnętrzu warto postawić na ciekawe detale, na przykład sofę w mocnym kolorze, obrazy lub inne ciekawe dodatki. Dzięki nim pomieszczenie nabierze unikalnego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*