Kiedy wykonuje się przeszczep włosów?

Kiedy wykonuje się przeszczep włosów?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łysienie to przykra przypadłość, która dotyka wiele osób, niezależnie od wieku czy płci. Nadmierne wypadanie włosów obniża samoocenę, wpływa na wygląd i dodaje lat. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła dla tego problemu doskonałe rozwiązanie. Przeszczepy włosów pozwalają osobom nawet o bardzo zaawansowanym stopniu łysienia, na nowo cieszyć się gęstą fryzurą. Sprawdź, kiedy wykonuje się taki zabieg i na czym on polega.   

Skąd bierze się wypadanie włosów?  

Kiedy zauważysz u siebie nadmierne wypadanie włosów, zanim podejmiesz jakieś działania kosmetyczne, wyklucz podłoże zdrowotne. Może być to objaw zaburzeń hormonalnych, problemów z tarczycą czy niedoborów w diecie. Wyeliminowanie problemu zdrowotnego, powinno rozwiązać problem z wypadaniem włosów. Okres połogu i karmienia piersią jest dla wielu kobiet czasem, gdy traci się nawet do ⅓ objętości włosów. Jest to raczej normalne i po tym, jak organizm dojdzie do siebie po ciąży, fryzura na nowo się zagęszcza i odrasta.   

Wśród mężczyzn częstym powodem wypadania włosów jest wysoki poziom testosteronu. Panowie, którzy naturalnie produkują duże ilości tego hormonu oraz sportowcy, którzy przyjmują testosteron, jako suplement, mogą zauważyć u siebie, nawet w młodym wieku, postępujące zakola, cofającą się linię włosów lub przerzedzenie fryzury na czubku głowy. Ten typ łysienia nazywa się androgenowym i dotyczy ono nie tylko mężczyzn, lecz także kobiety.  

Dla kogo przeszczep włosów?  

Wszystkie osoby, które straciły włosy w wyniku choroby lub wypadku, mogą skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów. Na tkance zabliźnionej nie pojawia się już owłosienie, dlatego wiele ofiar wypadków lub poparzenia, decyduje się na przeszczepienie włosów, by na nowo móc cieszyć się swoją fryzurą. Ważne przy podejmowaniu decyzji o zabiegu jest to, aby upewnić się, że stan łysienia jest permanentny, jak na przykład przy łysieniu androgenowym lub bliznowaciejącym.   

Przeszczep włosów może odbyć się także na twarzy dla osób, które marzą o bujnym zaroście, ale naturalne hormony nie są w stanie im tego zapewnić. Nie każdy ma szczęście cieszyć się długą, gęstą brodą, a dzięki zabiegowi przeszczepu włosów jest to opcja dostępna dla każdego!  

Jak przebiega zabieg?  

Przeszczep włosów polega na pobraniu aktywnych mieszków włosowych z obszaru, na którym znajduje się nadal bujne owłosienie (najczęściej jest to potylica), a następnie umieszczeniu ich na innych częściach ciała lub skalpu. Włosy odrastające z przeszczepionych mieszków są trwałe, silne i wyglądają naturalnie. Możliwe jest także odtworzenie naturalnej linii włosów, dzięki czemu można odzyskać młodzieńczy wygląd.   

Metoda pobierania i przeszczepiania pojedynczych mieszków włosowych jest obecnie najnowocześniejsza i uznawana za najskuteczniejszą. Nazywa się ją metodą FUE od słów Follicular Unit Excision, pochodzących z języka angielskiego. Na stronie https://centrumkierach.pl/przeszczep-wlosow/ znajdziesz więcej informacji na temat tej procedury oraz poznasz ważne przed podjęciem decyzji szczegóły.  

Fot.: Lucas Sankey/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak obuwie diagnostyczno-korekcyjne Memo wspomaga prawidłowy rozwój stóp u dzieci
Jak obuwie diagnostyczno-korekcyjne Memo wspomaga prawidłowy rozwój stóp u dzieci
Odkryj, jak specjalistyczne obuwie Memo przyczynia się do zdrowego rozwoju stóp dzieci. Poznaj korzyści wynikające z ich regularnego noszenia oraz dowiedz się, jak wybierać odpowiedni model.
Tych błędów wystrzegaj się podczas urządzania salonu!
Tych błędów wystrzegaj się podczas urządzania salonu!
Jakich błędów unikać podczas urządzania salonu? Dowiesz się tego, czytając garść zebranych przez nas praktycznych wskazówek.
Na czym polega aromaterapia?
Na czym polega aromaterapia?
Aromaterapia może skuteczną metodą leczniczą w przypadku wielu dolegliwości. Dowiedz się, na czym dokładnie polega aromaterapia oraz jakie olejki są w niej stosowane.
Ostatnie wpisy