Kochasz kwiaty? Sprawdź, jakie okazy warto mieć w swoim domu

Pasja
Kochasz kwiaty? Sprawdź, jakie okazy warto mieć w swoim domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prawie każda kobieta uwielbia kwiaty. Niektóre są fankami tych ciętych, przynoszonych przez partnerów, a inne wolą trzymać je w doniczkach. Te ostatnie mogą znacząco odmienić wystrój twojego mieszkania. Jest to jednak dodatkowy obowiązek, ponieważ o rośliny trzeba dbać, aby rosły zdrowe. Czytając ten artykuł, dowiesz się, jakie kwiaty warto mieć w swoim domu. 

O czym zawsze należy pamiętać?

Każdy kwiat ma swoje wymagania. Powinno to być pierwszą rzeczą, nad którą zastanowisz się przed wyborem rośliny. Pomyśl, ile będzie miała ona światła, jaki typ podłoża oraz czy będziesz pamiętała o regularnym i częstym podlewaniu. Jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć z tym problem – zrezygnuj z wrażliwych kwiatów. Będzie to niepotrzebny wydatek oraz praca na marne, ponieważ roślina uschnie lub zwiędnie. Kolejną rzeczą jest oczywiście wygląd. Zastanów się, czy chcesz kolorowe kwiaty, czy może te zielone. Przemyśl również wielkość rośliny, którą chcesz zacząć hodować.

Oto kilka propozycji kwiatów, które możesz hodować w domu.

Monstera

Monstera to chyba najpopularniejsza roślina. Odpowiednie warunki pozwalają jej urosnąć nawet do kilku metrów. Ma piękne, dziurawe liście w intensywnym zielonym kolorze. Jest to idealny element dekoracji wnętrza. Ponadto monstera nie jest wymagającym kwiatem. Wystarczy jej umiarkowany dostęp do światła, a przetrwa nawet w trudniejszych warunkach.

Paprocie

Kolejna propozycja jest już bardziej wymagającą rośliną. Paprotki, bo o nich mowa, muszą mieć utrzymaną stałą wilgotność podłoża. Z drugiej strony nie możesz przesadzić z podlewaniem, bo w przeciwnym wypadku ona zgnije. Mimo większych wymagań warto mieć paprotkę w domu. Jest to roślina bezpieczna dla zwierząt, a co więcej – oczyszcza powietrze z toksyn. Utrzymuje też odpowiednie nawilżenie powietrza, co jest istotną cechą przede wszystkim w okresie grzewczym. 

Palmy

Te egzotyczne rośliny to królowe naszych domów! Są jednym z najczęściej wybieranych przez nas gatunków. Nic dziwnego – są doskonałym elementem dekoracji wnętrza. Jeśli zapewnisz swojej palmie odpowiednie warunki, urośnie ona nawet do kilku metrów, a jej liście będą przypominały pióropusz. A jak dbać o palmy? Należy je podlewać dużą ilością wody, ale niezbyt często. Ważne jest natomiast regularne zraszanie całej rośliny.

Fikus

Kto z nas nie ma w domu fikusa? Takie pytanie można sobie zadać, ponieważ to kolejna bardzo często wybierana przez nas roślina. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji fikusy ozdabiają wnętrze bujnymi liśćmi. Jest to roślina wrażliwa. Nie zapewniając jej warunków do wzrostu sprawisz, że będzie gubiła liście. Fikusy lubią dostęp do światła oraz świeżego powietrza. Nie lubią jednak częstej zmiany miejsca, więc jeśli zdecydujesz, gdzie ma stać twoja roślina – najlepiej, żeby tam już została.

Zdj. główne: Lasma Balode/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyczyny i objawy nadciśnienia
Przyczyny i objawy nadciśnienia
Jakie są przyczyny i objawy nadciśnienia tętniczego? Jak można je leczyć? Podpowiadamy!
Odkrywanie tajników produkcji różowych win z małych winnic
Odkrywanie tajników produkcji różowych win z małych winnic
Podróżuj z nami po małych winnicach, gdzie od lat tajemnicza produkcja różowych win to sztuka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Odkryj, jak tworzy się ten unikalny trunek.
Jak urządzić niezapomnianą letnią imprezę?
Jak urządzić niezapomnianą letnią imprezę?
Zorganizuj letnie przyjęcie jak z obrazka. Podpowiadamy jak to zrobić.
Ostatnie wpisy