Świąd miejsc intymnych – czego może być objawem?

Świąd miejsc intymnych – czego może być objawem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ze względu na swoją budowę pochwa jest szczególnie narażona na różne zapalenia i infekcje. Jednym z objawów pojawienia się problemu najczęściej jest świąd. Może on świadczyć o pojawieniu się poważnego zagrożenia w organizmie bądź alergii czy też reakcji na antykoncepcje. Sprawdź powody świądu pochwy i poznaj inne objawy chorób, aby wiedzieć, kiedy musisz zareagować!

Czynniki drażniące – reakcje alergiczne

Pochwa i srom to bardzo delikatne miejsca, które są wyjątkowo podatne na różnego rodzaju alergie. Mogą reagować na wszystkie nowe substancje bądź kosmetyki. Alergia najczęściej objawia się w postaci świądu, pieczenia i zaczerwieniania. W wyniku mocnej reakcji alergicznej pojawić się mogą również pęknięcia i podrażnienia skóry. Alergia może być spowodowana różnymi czynnikami. Za drażniące substancje i elementy uznawane są: mydła, spraye intymne, kremy, maści, detergenty, prezerwatywy, miejscowe środki antykoncepcyjne, środki do zmiękczania tkanin, lubrykanty, wkładki zapachowe oraz perfumowany papier toaletowy.

Choroby skórne

Świąd pochwy nie musi się od razu łączyć z zapaleniem, alergią czy chorobami wenerycznymi. Czasami mogą go wywoływać również inne choroby skórne, takie jak łuszczyca czy egzema. Obie te choroby wpływają na skórę na całym ciele, przy czym mogą również rozrastać się na sromie. Jeśli tak się stanie, pojawi się zaczerwieniona i swędząca łuszcząca się skóra. W przypadku zaobserwowania takich problemów należy od razu skontaktować się z lekarzem. Pomocna może okazać się teleporada online, jednak często konieczna będzie wizyta u specjalisty.

Chcesz wiedzieć, jak radzić sobie z problemami skórnymi u seniorów? Sprawdź artykuły na stronie: https://seniore.pl, aby znaleźć znacznie więcej informacji o zdrowiu skóry.

Grzybicze zapalenie pochwy

Pieczenie i świąd pochwy to również objaw grzybicy pochwy. Ta może się pojawić w każdej chwili, nawet bez udziału czynników zewnętrznych. Wystarczy, że dojdzie do osłabienia organizmu i zaburzenia flory bakteryjnej w pochwie. Od razu pojawić się mogą pierwsze problemy, które będą świadczyć o namnażaniu się grzybów w organizmie. Zapalenie grzybicze pochwy łączy się z bólem, zaczerwienieniem i mocnymi upławami o charakterystycznej konsystencji porównywanej często do twarogu.

Choroby weneryczne

Najgorszą opcją na całej tej liście są choroby weneryczne, czyli te przenoszone drogą płciową. Aby się przed nimi uchronić, w dużej mierze wystarczy nie dopuszczać do stosunków bez zabezpieczenia, które pozwalają na bezpośrednie przeniknięcie choroby do organizmu. Choroby weneryczne poza pieczeniem i świądem będą wywoływać wysypki, ból, zaczerwienienie, obrzęki, suchość błony śluzowej oraz mocne upławy o nienaturalnym kolorze i drażniącym zapachu. W przypadku podejrzenia zarażenia się chorobą weneryczną, od razu należy udać się na badania. Tylko szybkie działanie może pomóc w pozbyciu się problemu!

Fot.: Anthony Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ranking TOP 10 początkujących influencerów modowych!
Ranking TOP 10 początkujących influencerów modowych!
Przedstawiamy nasz ranking początkujących influencerów modowych, których naszym zdaniem warto śledzić!
Jak odtworzyć styl Paryżanek? Podpowiadamy!
Jak odtworzyć styl Paryżanek? Podpowiadamy!
Zainspirował cię serial „Emily in Paris”? Podpowiemy ci, jak ubierać się jak prawdziwa Paryżanka!
Jak uszyć maseczkę? Podpowiedzi znajdziesz w tych tutorialach!
Jak uszyć maseczkę? Podpowiedzi znajdziesz w tych tutorialach!
Dowiedz się, jak krok po kroku możesz uszyć maseczkę. Nie musisz posiadać doświadczenia ani szczególnych zdolności krawieckich. Skorzystaj z naszych wskazówek!
Ostatnie wpisy