Piękna skóra według Paryżanek – odkryj ich sekret!

Piękna skóra według Paryżanek – odkryj ich sekret!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Paryżanki słyną z niewymuszonego stylu i naturalnego, olśniewającego wyglądu. Ich sposoby na pielęgnację są inspiracją dla wielu kobiet. W kwestii dbania o cerę również mają wiele naśladowczyń na całym świecie. Jakie są sekrety młodego wyglądu oraz zdrowej, pełnej blasku skóry twarzy Francuzek? Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie rytuały i praktyki wprowadzić do swego życia, aby poprawić stan swojej skóry i wyglądać jak dziewczyna z Paryża. 

Paryżanki genialnie opanowały sztukę noszenia na pozór niedbałych fryzur, luźnego i jednocześnie eleganckiego wyglądu. Cera Francuzek jest promienna i świeża, niezależnie od okoliczności. Co stoi za tym, że ich twarze wyglądają tak naturalnie, a jednocześnie idealnie? Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę i jaki styl życia prowadzić, aby zachwycać pięknem jak Paryżanki. 

5 porad, które sprawią, że twoja skóra wypięknieje 

1. ABC pielęgnacji Paryżanek 

Świętą zasadą dbania o skórę twarzy według paryskiego przepisu jest zakaz chodzenia spać w makijażu. Bezwarunkowo należy umyć skórę twarzy płynem micelarnym i zmyć make-up. Kiedy idziemy spać, pozostawiając na twarzy podkład, puder i inne kosmetyki, skóra nie może oddychać, przez co nie może być w pełni dotleniona. W konsekwencji prowadzi to do zatkania porów i pojawienia się na twarzy wyprysków i innych niedoskonałości. Warto każdego wieczoru poświęcić czas na swoje rytuały piękna przed lustrem. Może to być wspaniała chwila tylko dla Ciebie, którą poświęcisz na wyciszenie i relaks. Wrogiem pięknej skóry jest stres, dlatego należy go unikać. 

2. Oczyszczanie skóry twarzy  

Proces oczyszczania twarzy metodą paryskiej pielęgnacji powinien być dwuetapowy. Podobną praktykę stosują też Koreanki. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie twarzy przy pomocy olejku, dopiero w drugim etapie używamy płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Ma to na celu dogłębne oczyszczenie porów. Raz w tygodniu warto oczyścić twarz z martwego naskórka, używając peelingu enzymatycznego. Mimo tego, że cały proces może wydawać się czasochłonny, to przynosi spektakularne rezultaty. 

3. Szukanie źródeł problemu 

Wiele problemów skórnych można rozwiązać, ale trzeba najpierw poznać ich przyczynę. Nawet najlepsze kosmetyki, jeśli są źle dobrane do typu cery, nie poprawią jej wyglądu. Aby dobrać odpowiednie preparaty do typu naszej cery, warto najpierw skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem. Możliwe, że za wypryski i trądzik odpowiadają hormony i potrzebne będą dodatkowe badania, aby poznać źródło problemu i odpowiednio dobrać leczenie. Warto dbać o skórę, a niepokojące zmiany, które się na niej pojawią, należy pokazać specjaliście. Czasami kuracja bywa czasochłonna, ale cierpliwość popłaca i zapewnia w rezultacie zdrową i piękną cerę. 

4. Zdrowy styl życia 

Najlepszą inwestycją w piękny i naturalny wygląd jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Kluczowa jest oczywiście odpowiednia dieta, oparta na warzywach i owocach. Francuzi zajadają się sałatkami, które są prawdziwą bombą witaminową. Nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz wysypianiu się. Stres i brak snu bardzo odbijają się na wyglądzie twarzy i nie da się ich zamaskować żadnym makijażem. 

5. Minimalistyczny make-up 

Największym sukcesem, jest taki wygląd skóry twarzy, który sprawia, że niepotrzebny jest żaden makijaż maskujący i upiększający. Paryżanki wiedzą, że najlepszym wyborem jest naturalny look, dlatego rzadko można zobaczyć je mocno pomalowane na co dzień. Bardzo modne są makijaże naturalne, które mają za zadanie tylko lekko podkreślić urodę.

Zdj. główne: Pauline Loroy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*