Na co zwrócić uwagę kupując głośnik bezprzewodowy?

Inne
Na co zwrócić uwagę kupując głośnik bezprzewodowy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Głośnik bezprzewodowy jest wyposażeniem niezwykle użytecznym i pomocnym. Wiele naszych urządzeń potrafi bezprzewodowo łączyć się z przystosowanymi do tego głośnikami. Jeśli Państwo nadal nie odkryli wielkich zalet głośników bezprzewodowych, to postaramy się przybliżyć ich niezwykłą funkcjonalność, która niesie nam radość i komfort życia.

Głośniki bezprzewodowe na co dzień

Piszący te słowa sam korzysta z głośnika bezprzewodowego bluetooth. Praktyka wygląda następująco: przez piętnaście minut przy porannej kawie jestem podłączony smartfonem do bezprzewodowych głośników, z których o poranku w moim domu wydobywa się muzyka (moje ulubione piosenki), a przez następny kwadrans słucham wiadomości z serwisów radiowych. Tak rozpoczynam dzień. Cenię sobie wysoką jakość dźwięku i łatwość używania głośników bezprzewodowych. Zastosowań jest oczywiście znacznie więcej.

Tak samo wiele jest rodzajów głośników bezprzewodowych, z których jedne lepiej nadadzą się do celów domowych, inne studyjnych, jeszcze inne możemy nawet zabrać w plener lub na imprezę. Zapytajmy wprost: jakie głośniki bezprzewodowe będą spełniały wymagane kryteria?

Czynniki brane pod uwagę przy zakupie głośników bezprzewodowych

Jeśli głośnik ma być bezprzewodowy, to z pewnością będzie nam zależało na możliwie długiej pracy baterii. Najlepsze modele, przy pełnym obciążeniu, pracują znacznie dłużej niż 30 godzin. Głośnik bezprzewodowy zwykle powinien być też bardzo mobilny i “iść za nami”, więc im mniejszy rozmiar (bez zakłócania jakości dźwięku – praw fizyki nie przeskoczymy: naprawdę dobre głośniki po prostu muszą mieć pewną powierzchnię emisji dźwięku – choć nowe technologie także i tutaj czynią cuda) – tym lepiej. Przed zakupem warto też porównać kilka takich głośników pod względem technicznych parametrów przenoszenia częstotliwości dźwięku. Większość dobrych głośników bezprzewodowych będzie też wyposażona w autorskie technologie wspomagania jakości dźwięku. Dodatkowe sprawy: głośnik powinien szybko się ładować, niech będzie też odporny na wstrząsy i zabrudzenia, przydadzą się też dodatkowe złącza (np. USB).

Wydaje się, że to podstawy. Pokażmy teraz głośnik bezprzewodowy z prawdziwego zdarzenia.

JBL Flip 6 – być może tego właśnie głośnika bezprzewodowego poszukujesz?

Firmy JBL nie trzeba przedstawiać nikomu, gdyż każdy wie, że temu producentowi można zaufać. Do prezentacji wybraliśmy model na każdą kieszeń – JBL Flip 6.

Zwarta, solidna budowa i duża powierzchnia akustyczna (jak na głośnik tak niewielki). Ten model jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia – możemy go zabrać wszędzie, gdzie tylko chcemy, lub ustawić na półce w domu. Nie mamy tu baterii, mamy coś lepszego – ładowalny akumulator. Testy potwierdziły więcej niż przyzwoitą jakość dźwięku tego urządzenia. Uwaga: z głośników JBL Flip 6 możemy tworzyć zestawy przez połączenie ich ze sobą (funkcja PartyBoost). Szybkie ładowanie przez USB typu C możemy wykonać nawet z naszego telefonu, gdy opalamy się na nadmorskiej plaży.

A gdy jesteśmy w stanie wydać 100 PLN więcej, wtedy jeszcze lepszy będzie głośnik JBL Charge 4 z funkcją PowerBank.

Czy mówimy tutaj o czymś nadzwyczajnym? Nie, to po prostu zwykłe i dobre standardy, z których każdy może dziś skorzystać ku własnemu dobru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić fale prostownicą? Podpowiadamy!
Jak zrobić fale prostownicą? Podpowiadamy!
Marzysz o romantycznych falach? Zobacz, jak można stworzyć je dzięki prostownicy.
Zestawy klocków LEGO, które mogą ozdobić Twój pokój
Zestawy klocków LEGO, które mogą ozdobić Twój pokój
Czemu warto ozdobić pokój klockami LEGO i jak się do tego zabrać?
Jak często należy myć głowę podczas pandemii koronawirusa?
Jak często należy myć głowę podczas pandemii koronawirusa?
Wydaje się, że spędzanie większości czasu w domu sprawi, że regularne mycie głowy nie będzie już koniecznością. Nic bardziej mylnego!
Ostatnie wpisy