Implanty zębowe a piękny uśmiech

Implanty zębowe a piękny uśmiech
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Estetyczny, równy zgryz to powód do dumy, który pozwala utrzymać naszą samoocenę na wysokim poziomie. Jeszcze kilka lat temu braki w uzębieniu wiązały się z poczuciem wstydu i brakiem możliwości sprawnego wyleczenia. Obecnie stomatologia umożliwia nam szybką i skuteczną ingerencję w stan naszych zębów. Dowiedzmy się, czym są implanty zębowe i dlaczego to tak dobra metoda na obdarzanie otaczających nas osób pięknym uśmiechem.

Czym tak właściwie są implanty zębowe?

Implanty zębowe to syntetyczne zamienniki korzeni zębów, zastępujące naturalnie występujące korzenie, których brakuje w jamie ustnej danego pacjenta. Zazwyczaj są to wkręty z tytanu, które osadza się w kości szczęki. Leczenie implantologiczne to zaawansowana terapia, którą warto wykonywać u stomatologów specjalizujących się w tej dziedzinie. To właśnie dlatego warto zakładać implanty zębów w Dental Clinic – aby mieć pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone w sposób dokładny, a założone implanty będą doskonale spełniały funkcję naturalnych zębów. Implanty stosowane w Dental Clinic posiadają koronę z powłoką przypominającą naturalne szkliwo. Właściwie założone implanty mogą doskonale imitować nasze naturalne zęby.

Kiedy warto wybrać implanty zębowe?

Leczenie implantologiczne zazwyczaj sugeruje się pacjentom, u których występują pojedyncze ubytki bądź całkowity brak uzębienia. Istnieją różne możliwe przyczyny braków w uzębieniu. Jeśli nie wdrożymy odpowiedniego leczenia, gdy nasze zęby dotykają choroby takie, jak próchnica, czy idące za nią choroby miazgi zębów oraz tkanek otaczających ich korzenie, możemy zostać zmuszeni do usunięcia danego zęba. Czasem powodem utraty zęba są także urazy mechaniczne.

Warto zatem zdecydować się na implanty zębowe, gdy w naszym uzębieniu występują braki mogące poskutkować przeciążeniem pozostałych zębów. Mogą one powodować pogorszenie stanu naszych zębów, a także wystąpienie problemów w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Dlaczego implanty zębowe to świetna metoda odbudowy uzębienia?

Implanty zębowe powoli zastępują dotychczasowe metody uzupełniania braków w uzębieniu, takie jak noszenie protez. W świetny sposób imitują fizjologiczne wzorce, jakie zachodzą w jamie ustnej podczas przeżuwania pokarmów. Ponadto prezentują się bardzo estetycznie i zapewniają poczucie komfortu. To właśnie dlatego warto wybierać implanty zębowe, aby uzupełnić braki w naszym uzębieniu!

Jeśli stomatolog nie stwierdzi u danego pacjenta przeciwwskazań, aby założyć implanty, można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo bezpieczna metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Gdy możliwe jest już założenie właściwej korony zęba i jeśli zostanie ona założona przez specjalistę, właściwie nie sposób odróżnić naturalnego zęba od syntetycznego. Sztuczne korzenie należy objąć właściwą pielęgnacją, a także opieką stomatologa – dzięki temu mogą one posłużyć nam nawet do końca życia.

Braki w uzębieniu powodują chęć do ukrywania uzębienia, a czasem nawet asymetrie układu twarzy. Dzięki implantom zębowym można w bezpieczny sposób uzupełnić brakujące zęby i ponownie zacząć uśmiechać się bardzo szeroko.

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wabi-sabi – uwielbienie minimalizmu i niedoskonałego piękna
Wabi-sabi – uwielbienie minimalizmu i niedoskonałego piękna
Ascetyczny orientalny styl dla miłośników minimalizmu!
Proste triki, które pozwolą wyróżnić Ci się z tłumu
Proste triki, które pozwolą wyróżnić Ci się z tłumu
Wydaje Ci się, że nikniesz w tłumie? Twoja osobowość jest zbyt wyrazista, by przytłumić ją nijakimi ubraniami? Oto kilka trików, jak pokazać siebie w Twoich codziennych stylizacjach.
Jak poradzić sobie skutecznie z rozstępami?
Jak poradzić sobie skutecznie z rozstępami?
Jak pozbyć się rozstępów i jakie metody skutecznie je usuną z naszych ud, brzucha i pośladków? Poznaj sposoby na poradzenie sobie z tymi zmianami skórnymi.
Ostatnie wpisy