Zabiegi odmładzające bez skalpela – poznaj najlepsze rozwiązania!

Zabiegi odmładzające bez skalpela – poznaj najlepsze rozwiązania!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Stań do walki ze starzeniem się skóry. Skuteczną bronią nie jest wyłącznie skalpel. Sprawdź, jaką masz alternatywę.

Dobry wygląd wpływa w dużej mierze na samopoczucie oraz pewność siebie – wyglądasz lepiej, czujesz się lepiej! Warto inwestować w siebie, szczególnie że medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła. Przede wszystkim nie musisz już decydować się na inwazyjny lifting twarzy – wykonywany pod narkozą, z użyciem narzędzi chirurgicznych, po którym długo dochodziłabyś się do siebie, i który jest bardzo drogi.

Na szczęście na rynku jest dostępnych wiele zabiegów odmładzających bez skalpela. Dowiedz się, jak możesz walczyć z oznakami starzenia się skóry – skutecznie, ale bez podejmowania drastycznych kroków.

HIFU – siła rażenia ultradźwięków

HIFU to skrót z języka angielskiego „high intensity focused ultrasound”, oznaczający wysokoenergetyczną wiązkę ultradźwięków, której działanie oddziałuje głęboko na skórę właściwą, warstwę lipidową oraz powięzi mięśniowe – bez naruszania zewnętrznej powierzchni.

HIFU trwa niecałe pół godziny. W trakcie zabiegu skóra jest pobudzona do naturalnej regeneracji i odbudowy kolagenu. Efektem jest napięcie oraz ujędrnienie z widocznie wygładzonymi zmarszczkami. Ponadto kontury twarzy stają się wyraziste. Pierwsze efekty są widoczne tuż po wykonaniu HIFU, jednak na ostateczny rezultat musisz poczekać do trzech miesięcy. Zabieg możesz powtórzyć po 18 miesiącach.

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting swoją nazwę zawdzięcza użyciu do jego wykonania krwi klienta. Po specjalnym odwirowaniu czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza, które następnie zagęszcza się substancją aktywującą. W ten sposób powstaje osocze bogatopłytkowe, a zawarte w nim czynniki wzrostu pobudzają procesy regeneracji tkanek, produkcję kolagenu oraz wspomagają tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Po takim zabiegu skóra jest bardziej elastyczna i napięta, koloryt ujednolicony, a zmarszczki wygładzone. Wampirzy lifting idealnie nadaje się wszelkim alergikom – nie ma obawy przed uczuleniem, gdyż nie zostaje wstrzykiwany żaden syntetyczny preparat. Przeciwwskazaniem jest jednak ciąża, zakażenie skóry, czynny wirus opryszczki oraz czynna infekcja ustrojowa. To zabieg, który wypromowała Kim Kardashian.

Wolumetria poprawi kontury

Wolumetria twarzy ma przede wszystkim poprawić jej kontur i ją wymodelować, bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę wypełniacza zawierającego kwas hialuronowy – w określony sposób, w zależności od oczekiwanych efektów.

Idealnie nadaje się osobom z widocznymi oznakami starzenia, ale też tym, którzy chcą nadać objętość policzkom i wymodelować je, unieść opadające fałdy skóry, wyszczuplić twarz czy naprawić jej owal. Ponadto lifting wolumetryczny niweluje dolinę łez, unosi głębokie bruzdy nosowo-wargowe czy modeluje linię żuchwy i brodę. Dodatkowo kwas hialuronowy nawilża i odżywia skórę, przez co wygląda ona jeszcze lepiej. Efekty utrzymują się około 1,5 roku.

Attiva – endodermalny lifting twarzy

Attiva to lifting wykorzystujący fale radiowe, które zostają dostarczone do skóry właściwej przy pomocy specjalnej kaniuli. Po zabiegu skóra jest nie tylko napięta, ale też dochodzi do lipolizy, czyli usunięcia zbędnego tłuszczu. Attiva świetnie sprawdzi się osobom z wiotką skórą, opadającymi policzkami, podwójnym podbródkiem czy widocznymi zmarszczkami. Daje naprawdę spektakularne efekty, choć czasem konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Wśród przeciwwskazań do wykonania endoliftingu są między innymi ciąża i karmienie piersią, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, cukrzyca, przeziębienie, miesiączka czy niewydolność serca, płuc i wątroby.

Resurfacing

Niechirurgicznym liftingiem twarzy jest także Resurfacing, podczas którego wykorzystuje się laser frakcyjny CO2. Pomaga on skutecznie rozprawić się z wiotką, poszarzałą i pozbawioną blasku skórą twarzy. Ponadto niweluje blizny potrądzikowe, chirurgiczne, plamy pigmentacyjne, zmarszczki i bruzdy. Efektem zabiegu jest też widoczne odmłodzenie twarzy, poprawienie jej owalu, a nawet zamknięcie rozszerzonych naczynek. Resurfacing działa szybko i precyzyjnie. Można wykonywać go w serii od trzech do pięciu zabiegów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie płytki do minimalistycznego wnętrza?
Jakie płytki do minimalistycznego wnętrza?
Styl minimalistyczny wiąże się z ograniczoną liczbą dekoracji i zdobień. Wnętrze w ten sposób urządzone kojarzy się z ładem i porządkiem.
Jak dobrze wyglądać i czuć się komfortowo w męskiej odzieży codziennej? Sekrety flaneli i twillu
Jak dobrze wyglądać i czuć się komfortowo w męskiej odzieży codziennej? Sekrety flaneli i twillu
Odkryj sekrety flaneli i twillu, aby codziennie prezentować się elegancko i czuć się komfortowo. Dowiedz się, jak wybrać idealne męskie ubrania na każdą okazję.
Jak kamienie zodiakalne wpływają na energię i osobowość Lwa: zrozumienie ezoterycznych aspektów biżuterii
Jak kamienie zodiakalne wpływają na energię i osobowość Lwa: zrozumienie ezoterycznych aspektów biżuterii
Odkryj, jak energetyzujący wpływ kamieni zodiakalnych może kształtować osobowość Lwa i poznaj tajemnice związane z ezoterycznymi właściwościami biżuterii.
Ostatnie wpisy