Impreza z planszówkami. Najlepsze propozycje na wieczór ze znajomymi

Styl życia
Impreza z planszówkami. Najlepsze propozycje na wieczór ze znajomymi
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz sposobu na udany wieczór podczas imienin czy świąt? Receptą na dobre spędzenie czasu z rodziną niewątpliwie jest przygotowanie gier planszowych. Poker czy szachy nie są rozrywką dla każdego, a planszówki są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie gry planszowe wybrać? Przeczytaj artykuł i zaczerpnij inspiracji!

Gry planszowe oprócz tego, że są świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu, to rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, zręczność i spostrzegawczość. Zabawa potrafi trwać długie godziny, a im dłużej się toczy, tym bardziej jesteśmy zaangażowani. To przepis na integrację rodzinną i dobrą zabawę!

Ubongo

Pierwszą z propozycji jest strategiczna i edukacyjna gra Ubongo. Przeznaczona dla dzieci od 8 lat. To szybka gra planszowa dla czterech graczy. Zawodnicy dostają planszę razem z 12 elementami układanki, przy czym każda z nich zawiera inną aplikację wizualną. Gracz ustawia klepsydrę odwrotnie, tak by odmierzała czas. Następnie wybiera elementy, które będą wykorzystane w danej turze, za pomocą rzutu kostką. Kolejno zawodnicy mają za zadanie w jak najkrótszym czasie przykryć pola na swoich kartach gry. 

Jeśli zawodnik zasłoni planszę, zanim w klepsydrze przesypie się piasek, dostaje punkt, czyli klejnot. Zwycięzcą zostaje ten, któremu uda się skompletować najlepiej punktowane kamienie podczas dziewięciu rund.

Ubongo znajdzie swoich zwolenników wśród dzieci szkół podstawowych ze względu na proste reguły gry. Rozgrywka ta często zachęca też dorosłych do zabawy i rywalizacji. 

Ryzyk fizyk 

Ryzyk fizyk jest polską grą familijną przeznaczoną dla dzieci w wieku od 10 lat. To gra, która świetnie sprawdzi się na imprezach, ze względu na krótki czas trwania. Forma quizu z pewnością zaciekawi nie tylko najmłodszych. Zabawa polega na zadawaniu pytań, które do najprostszych nie należą. Ile jest okien w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie? Jeśli nie wiesz, możesz zaryzykować i liczyć na łut szczęścia! Ryzyk Fizyk jest zbiorem pytań z różnych kategorii charakteryzujących się odmiennymi poziomami trudności. Pytania nie tylko są dość trudne, ale przede wszystkim zabawne i rozwijające. Gracz, który zaryzykuje w dobrym momencie i wybierze odpowiedzi, które okażą się poprawne, wygrywa. 

Trexo

Trexo jest grą przeznaczoną dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 5 lat. Trudność gry polega na umiejętności ułożenia 5 symboli w rzędzie pionowym, poziomym i ukośnym. Stworzenie kombinacji nie należy do najprostszych i wymaga zaangażowania i skupienia. Kiedy decydujesz się na umieszczenie płytki na polu gry, staje się ona jednocześnie symbolem przeciwnika. Dozwolone jest układanie elementów jeden na drugim, co sprawia, że rywalizacja jest ciekawsza, a cała rozgrywka trudniejsza. Pojedyncze ruchy mogą zmienić bieg wydarzeń i sprawić, że przegrywająca osoba jest o krok od zwycięstwa. 

5 sekund

To prosta gra przeznaczona dla dzieci w prawie każdym wieku. Polega na wylosowaniu karty i udzieleniu odpowiedzi na trzy pytania, podczas gdy Twój przeciwnik je czyta. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej kart z odpowiedziami. Czas odmierza specjalna klepsydra, kiedy plastikowa piłka pokona swoją drogą, mija dokładnie 5 sekund. To idealna zabawa na urodziny, piknik rodzinny czy letniego grilla. Śmiało może w niej uczestniczyć kilka osób, a zdobyte punkty zapisane na kartce po podliczeniu wyłonią zwycięzcę! 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elegancki plecak męski do pracy – TOP 5 inspiracji
Elegancki plecak męski do pracy – TOP 5 inspiracji
Na co dzień ważna jest dla Ciebie funkcjonalność i wygoda, ale ze względu na charakter pracy nie możesz rezygnować z eleganckiego wyglądu?
Brafitterka – jak z pasji uczynić zawód?
Brafitterka – jak z pasji uczynić zawód?
Wygodna bielizna daje poczucie komfortu każdej kobiecie. Aby tak było, musi być odpowiednio dopasowana. Dowiedz się, jak może pomóc Ci w tym brafitterka.
Te modele sukienek to must-have każdego lata
Te modele sukienek to must-have każdego lata
Poznaj 6 stylowych, a jednocześnie klasycznych modeli sukienek na lato, które powinny znaleźć się w Twojej szafie. Dzięki nim stworzysz wspaniałe wakacyjne stylizacje.
Ostatnie wpisy