Jak prać ekologicznie? Jakich produktów używać?

Domowa strefa
Jak prać ekologicznie? Jakich produktów używać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Detergenty w proszku i tradycyjne płyny zawierają substancje chemiczne, takie jak wybielacze, środki powierzchniowo czynne, fosforany i sztuczne aromaty. Po praniu taka woda trafia do kanalizacji i ma wpływ nie tylko na środowisko, ale na nasze zdrowie. Ekologiczne detergenty zawierają dużo mniej szkodliwych substancji, składniki użyte do ich produkcji często ulegają biodegradacji. Nie ma miejsca na mikroplastiki fosforanowe.

Skład ekologicznych proszków zawiera odnawialne mineralnych składniki roślinne, które są neutralne dla środowiska.

Przeczytaj więcej na temat prania ekologicznego: https://nabea.pl/pl/menu/dom/pranie-ekologiczne-749.html

Ekologiczne pranie – bezpieczne i skuteczne

Na ratunek przychodzą naturalne płyny do płukania w sklepie Nabea, dzięki którym Twoje pranie będzie nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także dla skóry. Ekologiczne detergenty do prania ręcznego sprawiają, że pranie jest równie wydajne jak pranie tradycyjne. Nadają się do prania tkanin białych i kolorowych w niskich temperaturach lub wysokich. Kolejna zaleta ekologicznych detergentów? Są hipoalergiczne! Ekologiczne środki do prania zawierają substancje takie jak węglan sodu, nadwęglan sodu, mydło marsylskie czy szare mydło. Nie powodują alergii i nie podrażniają osób wrażliwych, nawet nadają się do prania ubranek dziecięcych. Ekologiczne detergenty do prania nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych ani konserwantów. Sprawdzą się do płukania delikatnych tkanin ręcznie. 

Jakieś kilkanaście lat temu pranie ekologiczne wymagało dużego nakładu pracy – trzeba było komponować własne detergenty m.in. z sodą, boraksem i płatkami mydlanymi. Dzisiaj ekologiczne pranie może być szybkie i łatwe każdego roku, liczba producentów oferujących ekologiczne środki piorące rośnie z roku na rok.

W ofercie Nabea znajdziesz szeroki wybór środków do prania ubrań o różnym stopniu naturalności – od konwencjonalnych, inspirowanych naturą, po w 100% BIO, naturalne i ekologiczne. Proszki, płyny, kapsułki, wybielacze i odplamiacze zawierające naturalne składniki.

Jak wybierać ekologiczne środki do prania

Producenci konwencjonalnych detergentów umieszczają na etykietach pozostałe informacje o składzie, np. 5-15% anionowych środków powierzchniowo czynnych. W przypadku ekologicznych detergentów skład jest taki – można więc dokładnie sprawdzić, jakie składniki mają przy ich wyborze. Na szczególną uwagę zasługują m.in. ekologiczne detergenty zawierające innowacyjne roślinne substancje myjące, takie jak m.in.

glukozyd kokosowy i betaina z orzecha kokosowego lub biosurfaktyna uzyskana z rzepaku. Ten ostatni nie tylko dobrze się myje, ale ma również właściwości bakteriobójcze.

Warto też sprawdzić certyfikaty detergentów. Kupując produkt z certyfikatem, możesz mieć pewność, że został przetestowany pod kątem wpływu na środowisko i organizm człowieka. Warto zwrócić uwagę na produkty obdarzone takimi jak ECOCERT, Ecolabel, ICEA, BDIH czy Astma Allergy.

Kolejną rzeczą do wypożyczenia przed zakupem są certyfikaty poświadczające, że dany proszek do prania lub ekologiczny proszek do prania nie był testowany na zwierzętach i został wyprodukowany z poszanowaniem ich praw. Możesz mieć pewność, że kupujesz ekologiczne detergenty marki Vegan lub Cruelty Free.

Ekologiczne pranie to także pranie zgodnie z zasadami filozofii less waste. Jeśli chcesz produkować jak najmniej odpadów, przyjazne dla środowiska detergenty do prania pakowane w kartonowe opakowania papierowe. Znajdziesz w ofercie sklepu Nabea ekologiczne detergenty w szklanych opakowaniach. Jeśli kupujesz detergenty w opakowaniach plastykowych, wybierz plastik z recyklingu lub plastik PET nadający się do recyklingu.

Fot.:materiał prasowy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zawód marzeń – czy wiesz co zrobić, by zostać projektantem mody?
Zawód marzeń – czy wiesz co zrobić, by zostać projektantem mody?
Wiele osób marzy, aby projektować wyjątkowe kreacje. Jeśli chcesz zostać projektantem mody, musisz oznaczać się kreatywnością, ale nie tylko. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć!
Jak odnaleźć własny styl? Mamy kilka wskazówek
Jak odnaleźć własny styl? Mamy kilka wskazówek
Szukasz inspiracji i wskazówek, jak znaleźć swój styl? Możliwości są niemal nieograniczone. Podajemy praktyczne wskazówki, które pomogą Ci znaleźć właściwą drogę!
3 pomysły na młodzieżowe stylizacje
3 pomysły na młodzieżowe stylizacje
Młodzieżowe stylizacje są niezwykle modne i wygodne. Podpowiadamy, jak możesz stworzyć taki outfit z ubrań, które najprawdopodobniej masz w swojej szafie.
Ostatnie wpisy