Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Śnieżnobiały uśmiech zawsze jest w modzie, a jego nieskazitelność kojarzy się z życiowym sukcesem. Jeśli Twoje uzębienie nie jest doskonale białe, możesz temu zaradzić, stosując sposoby, o których dowiesz się z naszego tekstu. Podpowiadamy, jak sprawić, by zęby były piękne i zdrowe.
Dlaczego niektórzy z nas, mimo iż dbają o zęby, nie mogą pochwalić się ich perfekcyjną bielą? Pewną rolę odgrywają tu uwarunkowania genetyczne. Zęby składają się z tkanek, takich jak wewnętrzna zębina i zewnętrzne szkliwo. Zębina ma zazwyczaj odcień kości słoniowej, szkliwo zaś może być mniej lub bardziej przezroczyste. Mocne szkliwo sprawia, że zęby wyglądają na bielsze. Przez cienkie szkliwo prześwituje zębina, co owocuje żółtawym odcieniem uśmiechu. Proces ten postępuje wraz z wiekiem i ścieraniem szkliwa, w wyniku czego zęby stają się nieco ciemniejsze.
Istotnym czynnikiem jest nadmierne spożywanie herbaty, kawy, czerwonego wina, barwionych napojów oraz niewystarczająca higiena jamy ustnej. Chcesz, aby Twoje zęby były białe niczym perły? Rzuć palenie papierosów, które również powoduje nieestetyczne przebarwienia. Rzadszą, lecz możliwą przyczyną żółknięcia uśmiechu jest stosowanie preparatów z żelazem i antybiotyków z grupy tetracyklin, jak również nadużywanie płukanek z chlorheksydyną.
Jak dbać o higienę jamy ustnej, aby mieć zdrowe zęby? Podstawą jest oczywiście ich systematyczne szczotkowanie, które pozwala pozbyć się osadów i resztek pożywienia. Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Tu niebagatelną rolę odgrywa szczoteczka, której twardość należy dostosować do wrażliwości dziąseł oraz pasta do zębów wzbogacona składnikami o przeciwpróchniczym działaniu. Zależy Ci na wyjątkowej precyzji? Sięgnij po soniczną szczoteczkę, która pomoże usunąć więcej płytki nazębnej. Nie zaniedbuj także oczyszczania trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych, korzystając z nici dentystycznej lub irygatora. Końcowym etapem powinno być użycie odświeżającego płynu do płukania jamy ustnej – jeśli chcesz, możesz wybrać nowoczesny preparat wybarwiający te fragmenty, które wymagają domycia.
Oczywistością powinny być regularne wizyty u stomatologa, którego dobrze jest odwiedzać co najmniej dwa razy do roku, wykonując kompleksowy przegląd, lecząc ubytki oraz usuwając kamień nazębny.
Nawet jeśli szczoteczka do zębów i dobrej jakości pasta są u Ciebie w częstym użyciu, Twój uśmiech może być daleki od bieli. Walcząc z przebarwieniami, sięgnij po jeden z dostępnych środków, które rozwiążą ten problem. Możesz przetestować wybielające pasty posiadające wysoki stopień ścieralności i w mechaniczny sposób redukujące naloty na zębach oraz pasty enzymatyczne, które rozpuszczają zanieczyszczenia. Interesującą propozycję stanowią nasycone specjalnym żelem wybielające paski, które przez kilka kolejnych dni przykleja się do zębów. Wartym uwagi akcesorium są termokurczliwe nakładki, które pokrywa się rozjaśniającym żelem i mocuje się na zębach. Całość należy trzymać w jamie ustnej do kilku godzin, powtarzając czynność przez maksymalnie dwa tygodnie.
Rozjaśniając zęby, pamiętaj o umiarze, ponieważ zbyt intensywne wybielanie może doprowadzić do nadwrażliwości zębiny. Z rozwagą podchodź także do domowych sposobów, takich jak na przykład wcieranie w zęby sody i soku z cytryny, ponieważ ten miks może zniszczyć szkliwo. Bezpieczniejszą opcją jest nacieranie zębów wewnętrzną stroną skórki od banana lub płukanie jamy ustnej olejem kokosowym, który rozpuszcza osady i chroni przed próchnicą. Stosując naturalne metody, musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ rezultaty mogą być widoczne dopiero po długim stosowaniu.
Chcesz połączyć dobrodziejstwo natury z naukową wiedzą? Postaw na bezpieczny, wygodny w użyciu i bardzo skuteczny proszek wybielający zęby, który bazuje na pochłaniającym zanieczyszczenia węglu kokosowym, bogatej w minerały glince, dobroczynnej ziemi okrzemkowej i przeciwdziałającym próchnicy ksylitolu.
Gdy zależy Ci na bardzo intensywnym rozjaśnieniu uzębienia, umów wizytę u stomatologa. Jeśli domowe sposoby ani popularne w gabinetach piaskowanie nie spełniają Twoich oczekiwań, specjalista zaproponuje Ci kilka innych metod, wśród których najbardziej popularne jest wybielanie przy użyciu lamp LED lub diodowego lasera. W ten sposób możesz rozjaśnić uśmiech aż do 12 tonów! Podczas około 1,5-godzinnego zabiegu lekarz pokrywa zęby wybielającym preparatem, a następnie naświetla je laserem bądź lampą. Czynności te powtarza się kilkukrotnie podczas jednego zabiegu. Po jego ukończeniu należy przez 10 do 14 dni przestrzegać założeń białej diety, czyli nie spożywać barwiących potraw i napojów, aby nie zniweczyć efektów wybielania.
Zdjęcie główne: materiał od klienta