Półki wiszące, czyli nowocześnie, stylowo i praktycznie!

Półki wiszące, czyli nowocześnie, stylowo i praktycznie!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sprawne zagospodarowanie przestrzeni mieszkań czy biur w sposób praktyczny i stylowy może być niezwykle proste, jeśli tylko wykorzystamy w tym celu sprawdzone i skuteczne rozwiązania, jakimi są półki ścienne. I może nie jest tak, że półki wiszące będą świetnym pomysłem dla każdego, bo ich montaż wymaga jednak ingerencji w ścianę. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki nim możemy urządzić wnętrze praktyczne i równocześnie bardzo ciekawe pod względem aranżacyjnym.

Półki ścienne i ich zróżnicowany design

Patrząc obiektywnie na półki wiszące, spokojnie można stwierdzić, że są to jedne z najprostszych konstrukcji meblowych. Z drugiej strony przy całej swojej prostocie są one bardzo praktyczne i niezwykle zróżnicowane zarówno pod względem swoich gabarytów i designu, jak i materiałów, z jakich są wykonywane. Pod względem ich budowy można rozróżnić przede wszystkim:

  • półki ścienne tradycyjne o prostej konstrukcji, na którą składa się półka bez dodatkowych podziałek i ścianek
  • półki wiszące wyposażone w ścianki boczne
  • półki ścienne ze ściankami bocznymi i podziałkami wewnętrznymi
  • półki wiszące wielopoziomowe, z podziałkami lub bez podziałek

To jednak nie wszystko, obecnie producenci mebli oferują nam półki ścienne o różnych kształtach, w tym prostokątne, owalne czy w kształcie heksagonu. Najciekawsze półki wiszące przypominają swoją konstrukcją interesujące dzieła sztuki i same w sobie są już stylową dekoracją.

Dzięki zróżnicowaniu wzorniczemu, które idealnie łączy się z praktycznym charakterem półek wiszących, znajdują one zastosowanie w każdym pomieszczeniu – począwszy od przedpokojów i salonów, poprzez kuchnie, łazienki sypialnie i pokoje dzieci, na gabinetach i pomieszczeniach biurowych skończywszy.

Montaż półki wiszącej – o czym warto pamiętać?

Półki wiszące montuje się do ściany i nad tym tematem trzeba pomyśleć już na etapie wyboru konkretnej półki ściennej i elementów niezbędnych do jej mocowania. Najprościej jest wtedy, gdy do dyspozycji mamy tradycyjną ścianę murowaną lub ceglaną. Zazwyczaj półki ścienne sprzedawane są w komplecie z elementami mocującymi dedykowanymi do właśnie tego typu ścian. Montaż półki wiszącej inaczej może wyglądać w przypadku ścian wykonanych z innych materiałów, takich jak np. płyty g-k.

Wtedy należy kierować się deklarowaną nośnością takiej ściany i zakupić elementy mocujące dedykowane do montażu półki na ścianach wykonanych w zabudowie szkieletowej. Przy czym ciężar w granicach do 5 kg nie stanowi zazwyczaj dla tego typu konstrukcji żadnego problemu. Jeśli będziemy chcieli zamocować cięższą półkę, która dodatkowo będzie obciążona książkami, kwiatkami czy innymi dekoracjami, to należy sprawę montażu półki wiszącej skonsultować z fachowcem.

Fot. materiał prasowy klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy ekologiczna moda może być stylowa? Poradnik dla świadomych konsumentów
Czy ekologiczna moda może być stylowa? Poradnik dla świadomych konsumentów
Pod prąd z szybką modą, dowiedz się, jak ekologiczna moda łączy styl z odpowiedzialnością. Najnowsze trendy, porady, jak stworzyć świadomą garderobę, czym są zasady fair trade i więcej, znajdź w naszym poradniku.
Sposoby na szybkie sprzątanie łazienki
Sposoby na szybkie sprzątanie łazienki
Przekonaj się jak można szybko i skutecznie uzyskać lśniącą łazienkę.
Jak dobrać ubranie odpowiednio do okoliczności?
Jak dobrać ubranie odpowiednio do okoliczności?
Dobra stylizacja ubioru to coś, na co zwraca uwagę coraz więcej osób. Właściwie dobrany strój może wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Wybór odpowiedniego ubrania może być jednak trudny, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z różnymi okolicznościami, takimi jak spotkania biznesowe, wesela czy spotkania ze znajomymi.
Ostatnie wpisy