Od czego zacząć naukę szycia?

Pasja
Od czego zacząć naukę szycia?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szycie na maszynie znów jest na topie. Jeżeli i ty planujesz się tego nauczyć, sprawdź, od czego warto zacząć!

Szycie znowu jest w modzie

Bez wątpienia szycie na maszynie to coś, co powraca do mody. Trzeba przyznać, że umiejętność samodzielnego naprawienia uszkodzonej odzieży jest bardzo przydatna, zwłaszcza, że usługi krawcowej sporo kosztują, a do tego trzeba poczekać zwykle w niemałej kolejce.

Jeżeli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce i nauczyć się tej umiejętności, to świetnie. Dowiedz się, od czego zacząć naukę! Od zakupu odpowiedniej maszyny do szycia, a może od czegoś innego? Podpowiadamy. 

Podstawowe narzędzia do szycia dla początkujących

Szycie oczywiście nie jest możliwe bez nabycia odpowiednich narzędzi. Na początku zaopatrz się koniecznie w: igły do szycia różnej grubości i wielkości, nici w różnych kolorach i grubościach, ostre oraz wygodne do trzymania nożyczki do tkanin, miarkę krawiecką, która będzie pomocna do pomiaru materiału oraz wyznaczania grubości szwu. 

Przydatne będą także narzędzia takie jak ołówek krawiecki, rozpruwacz, klej do tkanin czy pogrubiona karta lub plastik który posłuży do tworzenia szablonu projektu. 

Maszyna do szycia dla początkujących – jak ją wybrać?

Istotną kwestią jest oczywiście również maszyna do szycia, która przyda się zwłaszcza przy większych projektach. Przede wszystkim jednak przydaje się po prostu do szybszego i bardziej wydajnego szycia. Może to być popularny singer, ale opcji jest więcej. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania swojego pierwszego sprzętu?

Zwróć uwagę na prostotę obsługi: szukaj maszyny, która jest łatwa w obsłudze i ma intuicyjny interfejs. To pozwoli ci skupić się na szyciu, a nie na ustawianiu urządzenia. W przypadku osób początkujących zwykle lepiej sprawdzają się mniejsze i lżejsze maszyny, które bez problemu można przenosić. Dużym udogodnieniem są także przydatne funkcje, takie jak automatyczne nawlekanie nici, co ułatwia szycie i oszczędza czas. Z czasem przyda ci się prawdopodobnie overlock!

Pierwsze kroki w szyciu: Jak nauczyć się podstawowych ściegów

Kluczowe dla początkującego krawca jest oczywiście nauczenie się podstawowych ściegów. Oto kilka kroków do perfekcji w tym temacie:

  1. Przygotuj swoją maszynę do szycia. Przeczytaj instrukcję obsługi i zapoznaj się z funkcjami maszyny. Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne akcesoria i ustawienia.
  2. Wybierz igłę i nitkę, które pasują do tkaniny i projektu. Na igłach znajduje się etykieta z informacją o ich wielkości i grubości. Na nitkach znajdują się oznaczenia, które informują o ich grubości i zastosowaniu.
  3. Wybierz odpowiedni ścieg. Znajdź instrukcję projektu lub naucz się wykonywać podstawowe ściegi takie jak: prosty ścieg, ścieg zygzakowy, ścieg skośny, ścieg ukryty. Każdy z nich jest używany w inny sposób i zależy od projektu.
  4. Przed rozpoczęciem projektu ćwicz szycie na kawałkach materiału, aby poznać podstawy szycia i sprawdzić, czy wybrane ściegi są odpowiednie dla tkaniny.
  5. Pamiętaj o prawidłowym ustawieniu maszyny. Sprawdź, czy maszyna jest odpowiednio ustawiona do szycia i czy igła jest nałożona poprawnie. Upewnij się, że napięcie nici jest odpowiednie i że maszyna jest oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń.

zdj. główne: Kris Atomic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o jakość powietrza w pokoju swojego dziecka?
Jak zadbać o jakość powietrza w pokoju swojego dziecka?
Dbanie o czyste powietrze w pokoju dziecka nie tylko przyczynia się do lepszego snu i koncentracji, ale także może zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii i problemów oddechowych.
Koszule do porodu – jakie wybrać i dlaczego są potrzebne?
Koszule do porodu – jakie wybrać i dlaczego są potrzebne?
Koszule do porodu to niezbędny element wyprawki dla przyszłych mam. Dlaczego warto wybrać koszule do porodu i na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Domowa sauna – skuteczny sposób na nawilżenie włosów
Domowa sauna – skuteczny sposób na nawilżenie włosów
Marzysz o pięknych elastycznych włosach? Polecamy Ci domową saunę, aby odpowiednio nawilżyć i odżywić włosy. Zobacz, jak ją wykonać!
Ostatnie wpisy