Jak urządzić jadalnię według trendów 2021?

Jak urządzić jadalnię według trendów 2021?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śniadania, obiady, kolacje – w jadalni spędzamy sporo czasu. Wiele rodzin uważa wspólne spożywanie posiłków za najważniejszą część dnia. Dlatego ważne jest, by urządzić to miejsce tak, by było wyjątkowe i stylowo urządzone. 

Bardzo często rodziny celebrują wspólne posiłki. I słusznie, ponieważ  są to chwile, kiedy wszyscy spotykają się przy stole i rozmawiają. Dlatego warto zadbać o wystrój jadalni, aby była modnie i praktycznie urządzona – tak, by każdy czuł się w niej dobrze.

Jadalnia – modne elementy i dodatki 

Surowy styl skandynawski wciąż jest modny, jednak projektanci wnętrz zachęcają, by wprowadzić do jadalni nieco przytulności. Można to osiągnąć dzięki kolorowym dodatkom. W tym roku dominować będą więc bursztynowe wazony, żółte dywany, kanarkowe obicia i poduszki oraz musztardowe zasłony. Na czasie będą także dodatki w odcieniu fuksji i purpury. Miłośnicy delikatniejszych barw mogą postawić na błękit. 

W nadchodzącym roku w jadalniach dominować będzie surowe drewno. Warto łączyć skandynawską prostotę i harmonią prosto z Japonii. Modne będą więc minimalistyczne i naturalne rozwiązania w postaci bambusowych wyrobów – np. osłonek na doniczki, przez wiklinowe krzesła, po drzewka bonsai.  

Kluczowy w jadalni jest oczywiście stół. Musi być dopasowany do pozostałych elementów. Najpopularniejszy jest ten wykonany z drewna bukowego oraz dębowego. Dobrym rozwiązaniem jest stół rozkładany – blat można rozłożyć, jeśli będziemy mieli gości i do posiłku zasiądzie więcej osób niż zazwyczaj.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ceramika w domu — czy można lepić w glinie bez użycia pieca?
Ceramika w domu — czy można lepić w glinie bez użycia pieca?
Czy do wykonywania ceramiki w domu potrzebujesz specjalistycznego pieca? Sprawdź!
TOP 5 domowych maseczek na jesienne dni
TOP 5 domowych maseczek na jesienne dni
Jesień to czas, gdy w przydomowych sadach owocują drzewa. Jabłka, gruszki, śliwki można nie tylko jeść, ale warto przygotowywać z nich także domowe maseczki. Sprawdź sama!
Sukienki na lato – lekkość, styl i swoboda w gorące dni
Sukienki na lato – lekkość, styl i swoboda w gorące dni
Sukienki na lato to nieodłączny element letniej garderoby, który pozwala cieszyć się wyjątkową lekkością, stylem i swobodą w gorące dni.
Ostatnie wpisy