Jakimi sposobami można przedłużyć włosy?

Jakimi sposobami można przedłużyć włosy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiele kobiet marzy o długich włosach, ale nie każda może je mieć. Jeżeli należysz do tej grupy i zastanawiasz się, jak zmienić swoją fryzurę, poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych metod.

Przedłużanie włosów od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Ich zapuszczenie wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz cierpliwości. Gdy masz krótkie włosy, a zależy Ci na tym, aby szybko zmienić ich długość, są sposoby, które Ci to umożliwią. Rozwiązaniem mogą być zarówno peruki damskie, włosy doczepiane, jak i profesjonalne zabiegi na naturalnych włosach wykonywane u fryzjera.

Keratynowe przedłużanie włosów

To jedna z chętniej wybieranych metod. Polega ona na łączeniu cienkich pasm włosów naturalnych z długimi kosmykami przy użyciu rozgrzanych tzw. zgrzewów keratynowych. Jeżeli zabieg jest prawidłowo wykonywany, miejsce połączenia obu kosmyków jest niewidoczne. Sposób ten pozwala na dopasowanie odpowiedniej ilości oraz objętości włosów tak, aby całość prezentowała się naturalnie. Jest to też szybki sposób na zwiększenie długości włosów, którego efekt utrzymuje się około 4 miesięcy. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Metoda tape on/tape off

Inaczej nazywana kanapkową. Do Twoich włosów na silikonowej taśmie są przyklejane dopinki tuż przy linii włosów. Taśma jest cienka i praktycznie niewidoczna. Umieszczony jest na niej specjalny klej, na którym utrzymują się doczepiane kosmyki. Metoda ta daje szybki oraz naturalny efekt pięknych, długich włosów. Zabieg powinnaś powtórzyć po upływie 3 lub 4 tygodni, kiedy wraz ze wzrostem Twoich naturalnych włosów obniża się miejsce mocowania taśmy, co może sprawić, że będzie ona widoczna.

Clip in

Jedna z prostszych metod, którą możesz wykonać samodzielnie. Za pomocą specjalnych klamerek doczepiasz do swoich włosów np. sztuczne kosmyki. Klamerki możesz założyć na dzień, a ściągnąć wieczorem. Taki sposób da Ci możliwość oceny tego, jak prezentujesz się w długich włosach. Możesz też wybrać tylko doczepiane kucyki. Przykłady takiego rozwiązania znajdziesz na stronie firmy Hair Lux.

Metoda na microringi

Polega ona na tym, że na aluminiowych lub silikonowych ringach doczepiane są pasemka do Twoich naturalnych włosów. Nie używa się tutaj wysokiej temperatury, lecz jedynie ściska ringi specjalnymi obcążkami. Barwa ringów jest dopasowana do koloru włosów. Fryzjer może dobrać je także pod kątem wielkości tak, aby całość prezentowała się naturalnie. Zabieg dobrze jest powtórzyć po około 2 miesiącach.

Przedłużanie za pomocą ultradźwięków

Doczepiane pasemka są łączone z włosami za pomocą fal akustycznych wydawanych przez specjalne urządzenie. Dzięki temu, że podczas zabiegu nie używa się wysokiej temperatury, włosy oraz skóra głowy nie są narażone na zniszczenia. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jego efekty są widoczne nawet do pół roku. Fala ultradźwiękowa działa punktowo i idealnie łączy dwa pasma. Kreatyna zostaje wprawiona w ruch za pomocą drgań fali, co sprawia, że doczepiany kosmyk jest łączony z naturalnym włosem.

Za pomocą warkoczyków

Metoda warkoczykowa polega na tym, że do naturalnych włosów wpletywane są sztuczne na wysokości około 1 centymetra od nasady. Warkoczyki są splatane ciasno, z użyciem specjalnej cienkiej oraz niewidocznej gumki. Miej na uwadze, że nie powinnaś długo nosić tego rodzaju przedłużenia, ponieważ może ono zbytnio obciążać włosy. Najlepiej warkoczyki mieć na głowie maksymalnie przez 2 miesiące.

Co brać pod uwagę przy wyborze metody?

Każdy ze sposobów przedłużenia włosów powinnaś skonsultować ze swoim fryzjerem. Doradzi on, która metoda będzie najlepsza i nie wpłynie negatywnie na kondycję Twoich włosów. Weź też pod uwagę to, jakim budżetem dysponujesz oraz długość utrzymywania się efektu.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaką metodę przedłużania włosów wybierzesz, powinnaś regularnie dbać o fryzurę. Dzięki temu efektami zabiegów będziesz mogła cieszyć się przez długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
IKEA odkupi od klientów używane meble, a następnie je sprzeda. Czy to się opłaci?
IKEA odkupi od klientów używane meble, a następnie je sprzeda. Czy to się opłaci?
Sklep z używanymi meblami IKEA. Strzał w dziesiątkę czy katastrofa marki?
Pomysły na karnawalowe stroje dla dziewczynki
Pomysły na karnawalowe stroje dla dziewczynki
Zbadaj różne pomysły na stroje karnawałowe dla twojej dziewczynki, które z pewnością wyróżnią ją na każdej zabawie. Zainspiruj się i pozwól jej bawić się z fantazją.
Masaż relaksacyjny – jakie są jego największe atuty?
Masaż relaksacyjny – jakie są jego największe atuty?
Praktykowane od wieków w różnych kulturach, masaże relaksacyjne zdobywają coraz większą popularność w dzisiejszym zabieganym świecie.
Ostatnie wpisy