Pierwszy tatuaż – co powinnaś wiedzieć, zanim go wykonasz?

Styl życia
Pierwszy tatuaż – co powinnaś wiedzieć, zanim go wykonasz?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Tatuaże, pomimo tego, że budzą wciąż wiele kontrowersji, stają się coraz popularniejszą metodą zdobienia ciała za pomocą oryginalnych wzorów. Chcąc jednak wykonać tatuaż na swoim ciele, nie wystarczy sam pomysł. Ważne są także inne kwestie, które zagwarantuje pełne zadowolenie. Zapraszamy do lektury!

Gdzie zrobić tatuaż, aby nie żałować swojej decyzji?

Po pierwsze i najważniejsze należy pamiętać, że tatuaże zostają z nami na stałe. Dlatego przed podjęciem decyzji o ich wykonaniu należy się poważnie zastanowić, w którym miejscu na ciele wykonamy tatuaż, oraz jaki ma mieć wzór i kolor. Oczywiście istnieje możliwość usunięcia pigmentu ze skóry, jednak wiąże się to z dużymi kosztami, ogromnym bólem oraz nie gwarantuje, że po tatuażu nie pozostanie nieestetyczny ślad. Na pierwszy tatuaż najbezpieczniej jest wybrać mało widoczne miejsce. Może to być ramie, noga czy plecy. Warto również pamiętać, że im cieńsza skóra, tym bardziej bolesny będzie zabieg tatuowania, dlatego odradza się wybieranie żeber, szyi czy wierzchniej części stóp zwłaszcza dla niedoświadczonych w poddawaniu się tatuowaniu osób.

Pobierz kod osadzania

Jak przygotować się do tatuowania

Przed wykonaniem tatuażu należy zapoznać się z tymi kilkoma zasadami:

  • Wybranie wzoru– kiedy zdecydujemy się już na tatuaż, należy dokładnie przemyśleć jego wzór oraz to, w jaki sposób ma być on wykonany. Samo określenie kształtu to zdecydowanie za mało, aby wybrać się już na zabieg. Istnieją różne techniki wykonywania tatuażu, przez co te same wzory mogą wyglądać różnie.
  • Specjalność tatuatora i danego studia- po wybraniu wzoru należy znaleźć takie studio, które wykona nam projekt, a w końcu sam tatuaż. Wielu tatuatorów specjalizuje się w konkretnych stylach, dlatego nie każdy może chcieć podjąć się wykonania np. napisu.
  • Czas wykonywania tatuażu– po znalezieniu studia i wybraniu wzoru należy zapoznać się z czasem wykonywania tatuażu i wybrać termin, wtedy kiedy będziemy mieli zdecydowanie wolny cały dzień. Jest to dość istotne szczególnie w przypadku dużych tatuaży, przy których sesja może trwać nawet 12 godzin. Ważne jest też to, aby na swój tatuaż się nie spóźnić. Tatuatorzy mają określony czas na jednego klienta i takie niepunktualne przyjście może opóźnić zabieg kolejnej osoby.
  • Zakres bólu– Przed wykonaniem tatuażu należy poczytać o zakresie bólu, jaki trzeba znieść podczas wykonywania zabiegu w danym miejscu. Główna zasada to im cieńsza skóra, tym większy ból, dlatego na początek odradza się wykonywania tatuaży np. w pachwinach.
  • Cena– jeśli zależy nam na tym, aby nasz tatuaż cieszył nas za każdym razem, kiedy na niego spojrzymy, to niestety musimy liczyć się z wysoką ceną, jaką należy zapłacić tatuatorowi za jego pracę. Cena za mały wzór w dobrym studiu to około 150 zł. Cena głównie zależy od wielkości i czasie poświęconym na wykonanie tatuażu. Podczas umawiania się na wizytę w studio najlepiej zapytać o szacowany koszt wykonania pełnej usługi.

Jak pielęgnować tatuowane miejsce?

Najbezpieczniej spytać się tatuażysty po wykonanym zabiegu, jak należy dbać o tatuaż. Istnieje wiele technik dbania o świeży tatuaż. Niektóre studia nakładają specjalną folię na wykonane dzieło, co powoduje, że się nie przesusza. Inni natomiast stosują wręcz przeciwną metodę. Wszystko zależy od miejsca, w którym jest wykonany tatuaż oraz od samego wykonawcy, dlatego najlepiej jest zapoznać się z tym przed zabiegiem lub bezpośrednio po nim.

Czego nie robić tuż po zabiegu?

Rzeczy, których nie należy robić tuż po wykonaniu tatuażu, jest sporo. Przede wszystkim nie należy spożywać alkoholu, gdyż rozrzedza on krew i może to negatywnie wpłynąć na tatuaż. Nie należy również myć danego fragmentu skóry różnego typu peelingami i gąbkami. Tatuażów nie należy również opalać, gdyż może to wpłynąć na nasycenie pigmentów. Najlepiej o to, jak dbać o tatuaż, zapytać jego wykonawcę, który powinien w pełni wytłumaczyć tę kwestę.

Samo wykonanie tatuażu nie wymaga od nas specjalnej wiedzy, jednak dbanie o wykonany wzór oraz samo dobranie wzoru wymaga sporo czasu i cierpliwości. Przy wyborze wzoru najlepiej dokładnie przemyśleć, czy nie będzie on nam w żadnym stopniu przeszkadzał np. w życiu zawodowym. Niestety w wielu zawodach tatuaże wykluczają możliwość znalezienia dobrze płatnej posady. Wszystkie czynniki należy rozpatrzyć przed podjęciem tak ważnej decyzji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy digigrafia może zastąpić tradycyjne malarstwo? Inspiracje w twórczości Jerzego Dudy-Gracza
Czy digigrafia może zastąpić tradycyjne malarstwo? Inspiracje w twórczości Jerzego Dudy-Gracza
Odkryj fascynujące porównanie światów tradycyjnego malarstwa i digigrafii. Czy to nowoczesne medium sztuki może dorównać klasykom? Zainspiruj się twórczością Jerzego Dudy-Gracza.
5 zasad stylu loftowego w sypialni!
5 zasad stylu loftowego w sypialni!
Chcesz urządzić loftową sypialnię? Podpowiadamy, jak w prosty sposób odtworzyć industrialne wnętrze!
Te nawyki powodują szybsze powstawanie zmarszczek – jak się ich oduczyć?
Te nawyki powodują szybsze powstawanie zmarszczek – jak się ich oduczyć?
Zmarszczki są utrapieniem dla wielu osób. Wyglądają nieestetycznie i dodają nam lat. Nie ma co się dziwić, że szczególnie panie, robią, co mogą, by opóźnić ich pojawienie się. A wystarczy pozbyć się niektórych nawyków, by cieszyć się dłużej młodym wyglądem! Sprawdź!
Ostatnie wpisy