Zaschnięta maskara – jak odświeżyć tusz do rzęs?

Make-up
Zaschnięta maskara – jak odświeżyć tusz do rzęs?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pewno wiele kobiet miało problem z zaschniętą maskarą. Można ją „reanimować” jednorazowo, ponieważ każda próba jej rozcieńczenia wpływa na konsystencję oraz działanie kosmetyku. Przestaje on przylegać do rzęs, w wyniku czego tworzą się na nich grudki.

Jak odświeżyć tusz do rzęs?

Dobrym pomysłem jest rozrzedzenie tuszu do rzęs ciepłą wodą. Aplikator zanurz w naczyniu z wrzącą wodą, a po kilku minutach wyciągnij go i zanurz szczoteczkę ponownie w butelce. Mocno zakręć ją w środku i odczekaj kilka minut. Pod wpływem ciepła tusz rozpuści się i będzie go można nakładać na rzęsy. Dzięki temu zabiegowi maskara odzyska utraconą wilgoci i będzie mogła być nakładana tak jak wcześniej.

Można podgrzać całą buteleczkę z tuszem w gorącej wodzie, co wpływa na rozrzedzenie tuszu. Butelkę należy gotować na małym ogniu przez kilka minut. Zanim nałożysz tak podgrzany tusz na rzęsy, odczekaj około 2-3 minut, do czasu jego ostygnięcia.

Zamiast „gotowania” tuszu polecamy dodać do niego odrobiny olejku, jednak takie działanie może doprowadzić do podrażnień oczu. Należy więc kierować się rozsądkiem – nowy tusz będzie kosztował nas około 20 zł, a leczenie oczu jest nie tylko bardziej kosztowne, ale również długotrwałe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz więcej się ruszać wiosną? Poznaj nasze sposoby!
Chcesz więcej się ruszać wiosną? Poznaj nasze sposoby!
Co zrobić, aby wiosną więcej się ruszać? Podpowiadamy!
Jak dopasować biżuterię do codziennych stylizacji?
Jak dopasować biżuterię do codziennych stylizacji?
Odkryj sposoby na doskonałe dopasowanie biżuterii do stylizacji na każdą okazję. Wyraź swoją osobowość i styl dzięki unikatowym kompozycjom.
Język mody – co się kryje pod pojęciem „black tie”?
Język mody – co się kryje pod pojęciem „black tie”?
Dowiedz się, jak ubrać się zgodnie z dress codem black tie. Wbrew swojej nazwie, wcale nie chodzi tutaj o krawat!
Ostatnie wpisy