Fotografia – top 5 książek, które pozwolą ci zgłębić wiedzę!

Pasja
Fotografia – top 5 książek, które pozwolą ci zgłębić wiedzę!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Robienie zdjęć jest twoją pasją? Jeśli chcesz rozwijać swoje zainteresowanie fotografią, sięgnij po książki, w których znajdziesz pożyteczne rady od mistrzów w tej dziedzinie. Oto pięć ciekawych pozycji!

  1. „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej”, Kelby Scott – Dzięki tej książce dowiesz się jak zrobić ostre i atrakcyjne zdjęcie, dobierać idealne parametry ekspozycji niezależnie od warunków lub wydrukować odbitki najwyższej jakości.

2. „Fotografia portretowa w naturalnym świetle. Jak to robią najlepsi”, Kelby Scott – w tej książce znajdziesz całą wiedzę, jakiej potrzebujesz do tworzenia wspaniałych portretów w naturalnym oświetleniu. Opisano tu m.in. sekrety warsztatu, sprawdzone techniki i triki profesjonalistów, a także omówiono kwestie potrzebnego sprzętu, ustawień aparatu fotograficznego i późniejszego edytowania zdjęć. 

3. „Fotografia bez tajemnic”, Peterson Bryan – poradnik z którego dowiesz się wszystkiego na temat technik, które każdy fotograf powinien znać, by robić lepsze zdjęcia przyrody, krajobrazów, ludzi i zbliżeń. Poznasz także twórcze metody, takie jak tworzenie „deszczu” i fotografowanie „duchów” czy uzyskasz również rady na temat sprzętu i programów do obróbki zdjęć.

4. „Światło w fotografii. Magia i nauka”, Hunter Fil, Biver Steven, Fuqua Paul – ta książka ta stanowi kompleksowe wprowadzenie do teorii światła i zasad oświetlania, dzięki czemu każdy fotograf będzie mógł wykorzystywać światło do wyrażenia swojej kreatywności i doskonalenia warsztatu.

5. „Kreatywna fotografia bez tajemnic”, Peterson Bryan – doświadczony fotograf i autor licznych książek o tematyce fotograficznej, Bryan Peterson przekonuje, że kreatywność nie jest przyrodzonym atrybutem, lecz umiejętnością, której można się nauczyć i którą można stosować na co dzień. Ilustrując wszystkie zagadnienia zupełnie nowymi sugestywnymi zdjęciami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 pomysłów na dekorację świątecznego stołu!
5 pomysłów na dekorację świątecznego stołu!
Nie masz pomysłu na to, jak przyozdobić świąteczny stół? Podpowiadamy!
Jak prać ekologicznie? Jakich produktów używać?
Jak prać ekologicznie? Jakich produktów używać?
Detergenty w proszku i tradycyjne płyny zawierają substancje chemiczne, takie jak wybielacze, środki powierzchniowo czynne, fosforany i sztuczne aromaty.
Zmarszczki stają się widoczne? Te kosmetyki powinny się znaleźć w twojej kosmetyce!
Zmarszczki stają się widoczne? Te kosmetyki powinny się znaleźć w twojej kosmetyce!
Dokuczają ci zmarszczki? Twoja twarz prezentuje się na smutną i zmęczoną? Poznaj te 3 produkty!
Ostatnie wpisy