Brafitterka – jak z pasji uczynić zawód?

Pasja
Brafitterka – jak z pasji uczynić zawód?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Masz problem z doborem odpowiedniego rozmiaru biustonosza? Są osoby, które zawodowo zajmują się doradztwem w tej dziedzinie. Co to właściwie jest brafitting? Gdzie można odbyć kurs brafittingu i czy z tej pasji można uczynić zawód?

Słowo brafitting w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „dopasowywanie biustonosza” i jest to jak najbardziej trafny opis tego, czym zajmuje się brafitterka.

Problemy z doborem odpowiedniego stanika

Źle dobrany biustonosz może przysporzyć wielu problemów. Jakich? Otóż nieodpowiednio dopasowany stanik spłaszcza biustu, źle go umiejscawia i sprawia, że nieestetycznie wygląda. Posiadaczki zwłaszcza obfitych piersi mają problemy z doborem biustonoszy. Dlatego istnieje taka dziedzina jak brafitting, w której chodzi przede wszystkim o zwiększenie poczucia atrakcyjności kobiet i poprawę ich stanu zdrowia. 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nieodpowiednio dobrany biustonosz może prowadzić do odkształceń i bólu piersi, a nawet powstawania drobnych guzków? Źle zakładany i noszony stanik, czyli taki, który znajduje się zbyt wysoko lub zbyt nisko w stosunku do łopatek wpływa na pogorszenie postawy. Warto wiedzieć też o tym, że nieprawidłowe rozłożenie ciężaru biustu, niestety przekłada się na jego obciążenie z ramion na kręgosłup, a to może powodować ból, zwłaszcza w obrębie karku i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. 

Czym dokładnie zajmuje się brafitterka i jak nią zostać?

Znaczna część kobiet, kupując bieliznę sugeruje się podanymi na stronach internetowych tabelkami rozmiarów. Jednak nie każda z pań prawidłowo określa ten rozmiar i wciąż wiele Polek nie wie, jaki ma dokładnie rozmiar stanika. Warto pamiętać, że oprócz rozmiaru i kroju bielizny, istotne jest też miejsce, w którym się ją kupuje. W sieciówkach, gdzie kobiety najczęściej kupują biustonosze, raczej nie spotkają brafitterki, która pomogłaby im dobrać odpowiedni stanik. Aby skorzystać z usług wykwalifikowanej brafitterki, najlepiej odwiedzić sklepy z bielizną wysokiej jakości.

Rola brafitterki polega na zmierzeniu obwodu biustu klientki, dzięki czemu będzie mogła dopasować odpowiedni rozmiar bielizny. Ważnym krokiem we współpracy z klientką jest zmierzenie obwodu pod biustem, który liczy się na wydechu. Wówczas od otrzymanego wyniku odejmuje się 5 centymetrów, żeby biustonosz dobrze przylegał do ciała. Należy pamiętać, że to od dokładnie zmierzonego obwodu pod biustem, zależy to, czy będzie on odpowiednio podtrzymywany. Następnym bardzo ważnym krokiem w doborze biustonosza jest ustalenie rozmiaru miseczki klientki. Jak robi to brafitterka? Mierząc obwód na wysokości brodawek sutkowych. Przy doborze bielizny istotne jest również dopasowanie ramiączek i zapięcia biustonosza. Należy pamiętać, że ramiączka mają znajdować się w równoległym ułożeniu, a zapięcie nie może być wyżej niż linia biustu.  

Czy z pasji można uczynić zawód? Jak zostać brafitterką? 

Jeśli kobieta lubi doradzać innej kobiecie, uwielbia przebierać i dobierać bieliznę, godzinami mogłaby poprawiać koronki i haftki, to swoją pasję jak najbardziej może przekształcić w dobry zawód! Profesjonalny dobór bielizny to względnie nowe, ale cieszące się coraz większą popularnością zajęcie. Jeśli chcesz podjąć się tej profesji, to warto zacząć od kursu przygotowawczego. Podczas takiego szkolenia poznasz zasady panujące w tej branży, np. prawidłowe mierzenie, anatomię piersi i ich wpływ na zdrowie kobiet. Taki kurs obejmuje też naukę o dostępnych modelach biustonoszy, poznaje się na nim rozmiary staników i przeliczniki. Przyszłe brafitterki uczą się także sztuki rozmowy z kobietami, jak pomóc klientce przełamać nieśmiałość i uświadamiać poczucie własnej wartości. Klientki dość często czują się skrępowane np. kształtem i rozmiarem swojego biustu, krępują się zapytać o odpowiednie modele. Rolą brafitterki jest pomóc im w przełamaniu własnych barier. Ile jest w stanie zarobić brafitterka? Jej zarobki są zbliżone do zarobków sprzedawcy w sieciówkach. Warto jednak rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej i otworzenie salonu, w którym klientki będą miały większy wybór niż w sieciówkach. 

Zdjęcie główne: Castorly Stock z Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz więcej się ruszać wiosną? Poznaj nasze sposoby!
Chcesz więcej się ruszać wiosną? Poznaj nasze sposoby!
Co zrobić, aby wiosną więcej się ruszać? Podpowiadamy!
Kiedy może być konieczna naprawa ekspresu do kawy?
Kiedy może być konieczna naprawa ekspresu do kawy?
Odkryj, dlaczego ekspres do kawy może wymagać naprawy, dowiedz się, jakie są typowe problemy i jak zapobiegać awariom, aby cieszyć się idealną filiżanką kawy każdego dnia.
Jak dobór odpowiednich skarpet wpływa na komfort i efektywność treningów biegowych
Jak dobór odpowiednich skarpet wpływa na komfort i efektywność treningów biegowych
Odkryj, jak właściwy wybór skarpet może wpłynąć na komfort i efektywność podczas treningów biegowych. Poznaj aspekty, na które zwrócić uwagę, wybierając skarpety do biegania.
Ostatnie wpisy