Imprinting – skuteczny sposób na zmianę wyglądu

Fryzury
Imprinting – skuteczny sposób na zmianę wyglądu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W świecie urody co jakiś czas pojawiają się nowe, mniej lub bardziej szokujące trendy. Obecnie bardzo ciekawym i nowatorskim sposobem na zmianę wizerunku jest imprinting. Ten nietypowy sposób farbowania włosów szturmem podbił świat mody oraz serca kobiet na całym świecie. Poznaj imprinting i daj się zaczarować temu magicznemu efektowi.

Czym jest imprinting?

Imprinting to innowacyjny sposób farbowania włosów, gdzie farbę nakłada się przez specjalny szablon. Trend został zapoczątkowany przez Angelo Seminarę. Ta metoda tworzy na powierzchni włosów niesamowity efekt, który zależy od zastosowanego szablonu. Dzięki wzorowi, który powstaje za pomocą farby, włosy przybierają niezwykle fascynujący wygląd. Może to być efekt mocno widoczny, jeśli zastosuje się kolor kontrastujący z naturalnym kolorem włosów, natomiast jeśli nałożona farba będzie w zbliżonym do naturalnego kolorze, rezultatem będą delikatne refleksy. Różne imprintery pozwalają na uzyskanie innych wzorów na włosach, na przykład efektu podobnego do piór ptaka – bażanta bądź pawia. Więcej o tej metodzie koloryzacji włosów dowiesz się, odwiedzając stronę https://czesanka.com/imprinting/

Były pasemka, był baleyage, czas na imprinting

We wczesnych latach dwutysięcznych na głowach królowały pasemka. Gwiazdy, takie jak Christina Aguilera czy Avril Lavigne były zdecydowanie mocno utożsamiane z tym stylem koloryzacji włosów. Po 2010 roku do łask powrócił w nieco zmienionej formie trend z lat dziewięćdziesiątych – baleyage. To również sposób rozjaśniania włosów, który swego czasu szturmem podbił rynek. Gwiazda „Przyjaciół” Jennifer Aniston oraz jej imienniczka Jennifer Lopez z dumą prezentowały swój baleyage na czerwonych dywanach oraz okładkach magazynów. Obecnie hitem na miarę swoich poprzedników jest imprinting. Tę metodę pokochała już absolutna trendsetterka – Kim Kardashian, która pochwaliła się nowym lookiem na swoim Instagramie. Intrygujący efekt, jaki tworzy na włosach imprinting z pewnością skusi jeszcze niejedną gwiazdę, a metoda stanie się prawdziwym hitem lata. 

Sposób na optyczne zwiększenie objętości włosów

Dzięki wzorom, powstałym przez użycie imprintera, włosy optycznie wydają się gęstsze. Nawet cienkie, pozbawione objętości włosy mogą zostać zupełnie odmienione dzięki imprintingowi. Ta metoda pozwala na stworzenie iluzji gęstych, grubych włosów, ponieważ efekt, jaki farba pozostawia na włosach sprawia, że włosy nie do końca wydają się proste, a każda tekstura na włosach dodaje im objętości. 

Fryzura, która przyciąga spojrzenie

Imprinting to bardzo skuteczny sposób na zmianę swojego wyglądu. Wykonanie imprintingu na całych włosach to dość odważne posunięcie, na które nie każdy się zdecyduje. Drobne akcenty wzorów na włosach są jednak jak najbardziej ciekawym i godnym uwagi eksperymentem. Nie musisz też obawiać się o odrosty, ponieważ imprintingu raczej nie wykonuje się od samej nasady włosów, a raczej tylko na ich długości. Ten zabieg wygląda ciekawie również zastosowany tylko na wewnętrznej warstwie włosów, kiedy widoczny staje się po upięciu wierzchniej warstwy. 

Wiosna to idealna pora na to, by odświeżyć swój wizerunek. Całkowita zmiana koloru lub radykalne cięcie włosów to zabiegi, które są bardzo inwazyjne i mocno wpływają na wygląd. Jeśli nie chcesz całkowicie zmieniać swojego stylu, ale marzy Ci się mała zmiana, imprinting będzie strzałem w dziesiątkę! Ta metoda koloryzacji z pewnością będzie zyskiwać na popularności, a jej zastosowanie będzie gwarancją wpisania się w panującą modę. Nie bój się zostać trendsetterką w gronie koleżanek. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co brać pod uwagę przy wyborze biurka do pracy?
Co brać pod uwagę przy wyborze biurka do pracy?
Sprawdź, jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze biurka idealnego.
Jak wybrać idealne kosmetyki do swojego typu skóry – poradnik dla klientów drogerii internetowych
Jak wybrać idealne kosmetyki do swojego typu skóry – poradnik dla klientów drogerii internetowych
Poradnik, który pomoże Ci dokonać prawidłowego wyboru kosmetyków dostosowanych do Twojego typu skóry. Naucz się rozpoznawać swoje potrzeby i podejmować świadome decyzje podczas zakupów w drogeriach internetowych.
Jak agencja SEO może pomóc zwiększyć zyski przedsiębiorstwa?
Jak agencja SEO może pomóc zwiększyć zyski przedsiębiorstwa?
Współczesne przedsiębiorstwo to takie, które wybiera nowoczesne kanały komunikacji z potencjalnymi klientami. Jednym z najbardziej popularnych z nich jest zdecydowanie […]
Ostatnie wpisy